به همت سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی

نمایشگاه «فروغ شهادت» از عاشورا روایت می‌کند

۱۳۹۸/۰۶/۱۸ - ۱۳:۱۷
معاون اداره گنجینه های موزه آستان قدس رضوی از برگزاری نمایشگاه عاشورایی در گنجینه هنرهای تجسمی موزه حرم رضوی به مناسبت ایام سوگواری حضرت ابا عبدالله‌الحسین‌(ع) خبر داد.

به گزارش آستان نیوز، علیرضا افتخاری با اعلام این خبر گفت: در این نمایشگاه هشت اثر هنري نفيس با سبکها و تکنیکهای مختلف نگارگری، نقاشی رنگ روغن، آبرنگ‌، گواش و مرکب، معرق و خط و نقاشی از آثار اهدایی و وقفی هنرمندان نام‌دار و واقفان مخلصی چون رضا افشاری، مهدی فرخی، محمدباقری، سید جلال‌الدین حسینی و زهرا جهان‌پورکه طی سالهای گذشته وقف آستان مقدس امام رضا‌(ع) کرده¬اند در معرض نمايش قرار گرفته است.
السلام علیک یا ابا‌ عبدالله‌الحسین علیه‌السلام، ظهر عاشورا، عصر عاشورا، عزت خون، یاری و شهادت حضرت علی‌اکبر عناوین نقش بسته بر این آثار هنری بود که وی به آن اشاره کرد.
وی تصریح کرد: این نمایشگاه که روایتگر عشق و علاقه هنرمندان کشور به حضرت ابا عبدالله‌الحسین(ع) است تا پایان ماه صفر ادامه دارد. 
افتخاری همچنین در خصوص سابقه تشکیل گنجینه هنرهای تجسمی آستان قدس رضوی گفت: این گنجینه تیر ماه سال ۱۳۷۸ گشایش و هم اکنون در طبقه اول موزه مرکزی آستان قدس رضوی واقع در صحن کوثر آثار هنری اساتید این رشته را در معرض دید علاقه‌مندان قرار داده است.
وی افزود: این مجموعه شامل آثار نقاشی از هنرمندان به نام قدیمی ایرانی و اروپایی و معاصر ایرانی است.
گفتنی است؛ موزه مرکزی آستان قدس رضوی، واقع در صحن کوثر بارگاه ملکوتی امام هشتم(ع) نيز همه روزه از ساعت 8 تا 17:45 پذيراي علاقه‌مندان است.

برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود