آیت‌الله علم‌الهدی:

عشق حضرت عباس(ع) به امام حسین(ع) عشق به مظهر الهی است

۱۳۹۸/۰۶/۱۸ - ۱۴:۳۸
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: وابستگی شدید حضرت عباس(ع) به امام حسین(ع) به خاطر آن است که آن حضرت مظهر عشق و وابستگی به خداوند است و این محبت و علاقه نه به دلیل برادری بلکه نمودی از عشق به مظهر الهی بود.

به گزارش آستان نیوز، آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی در ویژه برنامه ظهر تاسوعای حرم مطهر رضوی که با حضور زائران در رواق امام خمینی(ره) برگزار شد، طی سخنانی عنوان کرد: از گذشته تا به امروز این رسم در بین شیعیان متداول بوده که روز تاسوعا را به نام حضرت ابوالفضل‌(ع) نام‌گذاری کنند.
وی بیان کرد: وجود مقدس حضرت سیدالشهدا(ع) که حجت بالغه الهی و جانشین پیامبر(ص) است، هیچ‌گاه از روی احساس صحبت نمی‌کند و اگر ایشان خطاب به حضرت عباس‌(ع) بیان می‌کنند: «جان من به قربان شما ای برادر» این سخن به خاطر محبت برادرانه نیست.
به گفته امام جمعه مشهد مقدس، عشق به حق و مظهر حق که امام حسین‌(ع) بود، چنان در درون حضرت قمر بنی‌هاشم(ع) وجود داشت که در تمام وجود ایشان آکنده بود.
آیت‌الله علم‌الهدی با اشاره به نقش حضرت عباس‌(ع) در روز عاشورا گفت: صلابت و هیبت  ایشان در روز عاشورا به عنوان پرچم‌دار به قدری بود که جنگ برای دشمن فرسایشی شد و تلفات زیادی را برای آن‌ها به جا گذاشت به طوری که بسیاری جرئت حمله نداشتند.
گفتنی است، آیت‌الله علم‌الهدی در ادامه این مراسم به مقتل‌خوانی پرداخت.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید