در روز تاسوعای حسینی،

حرم مطهر رضوی سراسر سیاه‎پوش سقای کربلاست

۱۳۹۸/۰۶/۱۸ - ۱۳:۵۰
هم‌زمان با روز تاسوعای حسینی حرم مطهر رضوی غرق عزا و ماتم است.

به گزارش آستان نیوز، حرم مطهر امام رضا(ع) امروز نهم محرم‌الحرام غرق عزا و ماتم شده و تمام خیابان‎های منتهی به حرم مملو از جمعیت عزادار و دسته‎های عزاداری است.
امروز در جای جای حرم امام رضا(ع) از غم شهادت حضرت ابوالفضل‌العباس(ع) زائران عزادار حضور داشتند و مراسم عزاداری در اماکن متبرکه حرم مطهر رضوی با محوریت  رواق امام خمینی(ره) در حال برگزاری است.
سرتاسر صحن و رواق‌های این آستان ملکوتی غرق در ماتم و اندوه است و دسته‌دسته عاشقان حضرت عباس(ع) و سید و سالار شهیدان برای عرض تسلیت به پیشگاه امام مهربانی‌ها مشرف می‌شوند.
صحن انقلاب اسلامی مملو از دسته‌های عزاداری است، دسته‌های عزاداری وارد صحن انقلاب شده و پس از عزاداری و سینه‌زنی از سمت دیگر خارج می‌شوند تا دیگر هیئت‌ها نیز بتوانند به این صحن قدسی مشرف شوند.
برنامه عزاداری روز تاسوعای حرم مطهر رضوی از بعد از نماز صبح آغاز شده و تا ساعت 14 طی سه نوبت برگزار شد. امروز آیت‌الله علم‌الهدی نیز در ویژه برنامه ظهر تاسوعای حرم مطهر رضوی به ایراد سخنرانی پرداخت و در ادامه مقتل حضرت عباس(ع) را خواند.
تا ساعات دیگر صحن انقلاب برای برگزاری آیین خطبه‌خوانی شب عاشورا آماده می‌شود، این مراسم طبق سنت هر ساله بعد از نماز مغرب و عشاء برگزار خواهد شد.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید