حجت الاسلام حلوائیان:

تفاوت‌ در بین مذاهب و قومیت‌ها به عشق امام حسین(ع) رنگ می‌بازد

۱۳۹۸/۰۶/۱۸ - ۱۹:۴۷
سخنران حرم مطهر رضوی اظهار کرد: انقلاب امام حسین(ع)، هرساله در جهان شور بزرگی به پا می‌کند و محبت و عشق به ابا عبدالله الحسین(ع) همه را تحت یک بیرق جمع می‌کند و رنگ‌ها و قومیت‌ها به عشق امام حسین(ع) رنگ می‌بازد.

به گزارش آستان نیوز، حجت الاسلام حسین حلوائیان در اجتماع زائران کشور افغانستان که عصر روز تاسوعا در رواق دارالمرحمه حرم مطهر رضوی برگزار شد، عنوان کرد: روز تاسوعا به نام حضرت عباس(ع) گره خورده است، شخصیتی که اسوه وفاداری، ایثار و شهادت طلبی است و به ما در برابر ظالمان زمانه و مستکبرین درس ایستادگی آموخت.
وی افزود: حضرت عباس(ع) شجاعت را از حضرت امیرالمومنین علی(ع) به ارث برده و دشمن را از شجاعت و استقامت خود هراسان ساخته بود و همین ترس موجب شد تا برای او امان نامه بفرستند که با «نه» به دشمنان آنان را ناامید ساخت.
وی افزود: سیره عملی حضرت ابالفضل العباس(ع) به ما آموخت که اگر می‌خواهیم در زندگی سعادتمند شویم باید در برابر استکبار ایستادگی کنیم و با کلام لا اله الا الله به تمام دشمنان زمانه نه بگوئیم؛ رفتار ایشان نمونه بارز جامعه ماست که باید به جهان غرب و شرق چشم امید نداشته باشیم و فقط به خداوند توکل کرده و روی پای خود بایستیم.
حجت الاسلام حلوائیان گفت: حضرت عباس(ع) در شرایط تحریم با تمام قوا در خدمت امام خود بود و ما هم باید از این مسائل درس گرفته و مطیع امام زمان خود باشیم.
سخنران حرم مطهر با بیان اینکه شناخت عمیق حماسه کربلا می‌تواند در قیام حضرت مهدی(عج) بهترین کمک به «مهدی‌یاوران» باشد، افزود: سعادتمندی با آسایش و راحت طلبی همخوانی ندارد، اگر می‌خواهیم پیرو حضرت سید الشهدا(ع) باشیم باید سختی را با جان بخریم و از جان مایه بگذاریم.
وی افزود: رشادت و خون شهدای تیپ فاطمیون موجب فخر و مباهات شیعیان شده و هر کجا دلاوران ایرانی، افغانستانی و پاکستانی از هر نقطه عالم به میدان آمدند، محور رشادت آنها حیدر کرار و حضرت امام حسین(ع) بوده است.
در ادامه این مراسم سوگواران و عزاداران ابا عبدالله الحسین(ع) در مدح و منقبت حضرت سید الشهدا(ع) ترجیع بند معروف محتشم کاشانی را قرائت کردند و در ادامه هئیت‌های عزادار در این مراسم به سبک و شیوه هریک از مناطق افغانستان به سینه‌زنی پرداختند.

برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود