در روز عاشورای حسینی

حرم مطهر رضوی در روز شهادت سالار شهیدان غرق ماتم است

۱۳۹۸/۰۶/۱۹ - ۱۲:۵۳
هم‌زمان با عاشورای حسینی حرم مطهر رضوی مملو از حضور زائران و مجاوران عزادار است.

به گزارش آستان نیوز، در حال حاضر جمع کثیری از زائران و مجاوران در حرم منور رضوی حضور دارند و در عزای سیدالشهدا(ع)، مرثیه‌سرایی می‌کنند و لحظه به لحظه نیز بر تعداد زائران و مجاوران حاضر در بارگاه منور رضوی افزوده می‌شود.
جمع کثیری از زائران غیرایرانی نیز در این روزها میهمان مشهد مقدس بوده و در حال مرثیه‌سرایی و عزاداری برای امام حسین(ع) هستند.
سرتاسر صحن و رواق‌های این آستان ملکوتی غرق در ماتم و اندوه است و دسته‌دسته عاشقان  سید و سالار شهیدان برای عرض تسلیت به پیشگاه ثامن‌الائمه(ع) مشرف می‌شوند.
صحن انقلاب اسلامی از ابتدای صبح تا کنون میزبان دسته‌های عزاداری بوده و تمام خیابان‏ های منتهی به حرم مملو از سوگواران حسینی است.
از صبح‌ امروز خادمان بارگاه منور رضوی در حال خدمت‌رسانی به زائران و نیز اصحاب رسانه در حال انعکاس مراسم سوگواری در حرم مطهر ثامن‌الائمه(ع) برای مردم ایران و اقصی نقاط جهان هستند.
ویژه برنامه عزاداری و مقتل‌خوانی روز عاشورا در حرم مطهر رضوی امروز ساعت 9 صبح در رواق امام خمینی(ره) آغاز شد و آیت‌الله علم‌الهدی در این ویژه برنامه به مقتل‌خوانی واقعه عاشورا پرداخت.
طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته ساعت 14:30 برنامه قرائت کامل زیارت عاشورا طبق سنت هر سال در رواق امام خمینی(ره) برگزار می‎شود.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید