هم‌زمان با روز عاشورا

اجتماع بانوان عاشورایی در حرم مطهر رضوی برگزار شد

۱۳۹۸/۰۶/۱۹ - ۱۳:۱۰
هم‌زمان با روز عاشورا، اجتماع بزرگ بانوان عاشورایی در رواق حضرت زهرا(س) حرم رضوی برگزار شد.

به گزارش آستان نیوز، رحیمی مسئول تبلیغی رواق حضرت زهرا(س) در حاشیه این مراسم اظهار کرد: ماه محرم بهترین فرصت برای تعظیم شعائر دینی و پیام حریت نهضت عاشورا است؛ بر این اساس طبق برنامه‌ریزی انجام شده و به منظور آشنایی بانوان با الگوهای رفتاری و اخلاقی اهل بیت عصمت و طهارت(ع) و همچنین نقش بانوان در این قیام به ویژه نقش حضرت زینب‌(س)در جامعه اسلامی این محفل برگزار شد.   
وی افزود: در این مراسم که از ساعت 10:30 صبح و با حضور بیش از 6 هزار زائر عزادار اجرا شد، ضمن قرائت زیارت عاشورا، بعد از اقامه نماز ظهر و عصر، مقتل‌خوانی ظهر عاشورا قرائت شد.
رحیمی تصریح کرد: در این مراسم خانم‌ها بحرالعلوم، موسوی‌نیا؛ داور بین‌المللی قرآن، غلامی و حسین‌زاده به مقتل‌خوانی و مدیحه‌سرایی پرداختند.
وی اضافه کرد: در ایام ماه محرم همه روزه قبل از نماز ظهر و عصر سلسله جلسات «در سایه‌سار رضوان» شامل سخنرانی، مداحی، ادعیه‌خوانی، پرده‌خوانی و نمایش آیینی در رواق حضرت زهرا(س) اجرا می‌شود که در این برنامه‌ها سعی شده از منابع انسانی علمی، مذهبی و برجسته همچون اساتید برتر حوزه و دانشگاه استفاده شود.
مسئول تبلیغی رواق حضرت زهرا(س) بیان کرد: همچنین روزهای یکشنبه تا سه‌شنبه محفل انس با قرآن ویژه خواهران برگزار می‌شود که روز دوشنبه اختصاص به نوجوانان دختر دارد. 

برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود