حجت الاسلام والمسلمین محمدباقر فرزانه:

انقلاب اسلامي الهام گرفته از عاشوراي حسيني است

۱۳۹۸/۰۶/۱۹ - ۲۱:۲۲
امام جمعه موقت مشهد با اشاره به اینکه انقلاب اسلامي الهام گرفته از عاشوراي حسيني است، گفت: همه اعتقادات ملت ایران در روند انقلاب اسلامی و دفاع از دین با سیره سیدالشهدا(ع) در کربلا گره خورده است.

به گزارش آستان نیوز، حجت الاسلام والمسلمین محمدباقر فرزانه در ویژه برنامه‎های عزاداری شام غریبان حرم مطهر رضوی که بعد از نماز مغرب و عشاء با حضور گسترده زائران در رواق امام خمینی(ره) برگزار شد، عنوان کرد: ملت شریف ایران از دیرباز برای دفاع، احیاء و ترویج دین آماده و فعال بوده و این مهم را از طریق هنرهای متعدد دنبال کرده است.
امام جمعه موقت مشهد گفت: اهداف انقلاب اسلامی ملت ایران همان اهداف عاشوراییان است و دشمنان آن نیز چون دشمنان کربلا هستند. به اذعان دشمنانِ انقلاب اسلامی، شهادت‎خواهی و عدالت‎خواهی دو بال مهم ملت ایران است و به سادگی نمی‎توان آن را از بین برد.
وی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامي الهام گرفته از عاشوراي حسيني است، افزود: همه اعتقادات ملت ایران در روند انقلاب اسلامی و دفاع از دین با سیره سیدالشهدا(ع) در کربلا گره خورده است.
خطیب حرم مطهر رضوی اظهار کرد: «ایستادن در مقابل دشمن و دست بیعت ذلیلانه ندادن به او» یکی از مهمترین درس¬های واقعه عاشوراست که سیدالشهدا(ع) بارها این مهم را بیان کردند.
وی گفت: ملت ایران با تاسی از عاشورای اباعبدالله(ع) چهل سال در مقابل دشمن ایستاد و دست بیعت به دشمن نداده است.
فرزانه عنوان کرد: انسانِ آزاده به عنوان اشرف مخلوقات نمی‌تواند در جامعه‌ای که امر به معروف و نهی از منکر در آن تعطیل شده و ظلم و فساد آن را فرا گرفته ساکت باشد و زندگی کند چون این مهم را سیره سیدالشهدا(ع) آموخته است.
وی ادامه داد: دفاع از دین زمانی ارزشمند و در صراط مستقیم قرار می‌گیرد که مردم یک جامعه دشمن را خوب بشناسند و با بصیرت حرکت کنند.
خطیب حرم مطهر رضوی اظهار کرد: دشمن ملت ایران یقینا شکست پذیر است، البته در طول این چهل سال بارها ملت ایران دشمن را شکست داده و به زودی شاهد نابودی مستکبران جهانی خواهد بود.

برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود