سخنرانی رئیس دانشگاه علوم اسلامی رضوی در بزرگ‌ترین اجتماع عاشورایی استانبول

۱۳۹۸/۰۶/۲۰ - ۱۴:۲۹
رئیس دانشگاه علوم اسلامی رضوی در بزرگ‌ترین اجتماع شیعیان ترکیه در روز عاشورا سخنرانی کرد.

به گزارش آستان نیوز، حجت‌الاسلام سیدحسن وحدتی شبیری برای نخستین بار در مراسم اجتماع عظیم شیعیان اروپا که با حضور جمع گسترده‌ای از محبین اهل بیت(ع) در استانبول ترکیه برگزار شد، به عنوان نماینده آستان قدس رضوی و ارادتمندان به ساحت مقدس امام علی بن موسی الرضا(ع) شرکت و سخنرانی کرد. 
این مراسم با حضور پرشور شیعیان ترک و آذری زبان شیفته حضرت اباعبدالله الحسین(ع) که پیام و هدف‌شان حسینی است، از سال 1982 میلادی در روز عاشورا در منطقه هالکالی استانبول برگزار می‌شود. همچنین این مراسم بزرگ‌ترین اجتماع سالانه محبین اهل بیت(ع) در اروپا محسوب می‌شود و در سال 1991 میلادی در گینس به ثبت رسیده است.
سخنرانان و مداحانی از کشورهای مختلف در این اجتماع عظیم عاشورایی سخنرانی و مداحی می‌کنند. اجرای یکی از بزرگ‌ترین نمایش‌های آیینی تعزیه دنیا، از جمله ویژه برنامه‌های این مراسم به شمار می‌آید که امسال برای نخستین بار نماینده‌ای از آستان قدس رضوی در این اجتماع بزرگ شرکت کرد.
لازم به ذکر است، رئیس دانشگاه علوم اسلامی رضوی که به همت مرکز امور بین الملل آستان قدس رضوی و به منظور سخنرانی در مراسم روز عاشورای هالکالی و گسترش ارتباطات و همکاری‌ها بین این آستان مقدس با مراکز و مجموعه‌های فرهنگی ترکیه، به این کشور سفر کرده، با برخی شخصیت‌ها و مسئولان این نهادها مانند مرکز مطالعات اسلامی و سازمان مردم نهاد الزهرا(س) ترکیه طی امروز و فردا دیدار خواهد کرد.

برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود