دوره بصیرتی ورزشی شهید طوقانی ویژه نوجوانان سراسر کشور برگزار می‌شود

۱۳۹۸/۰۶/۲۰ - ۱۶:۴۸
دوره بصیرتی ورزشی با نام شهید طوقانی ویژه مخاطب نوجوانان ورزشکار سراسر کشور از روز جمعه 22 شهریورماه در مؤسسه تربیت بدنی آستان قدس رضوی آغاز می‌شود.

به گزارش آستان‌نیوز، اردوی کشوری شهید طوقانی ویژه نوجوانان شرکت‌کننده در کلاس‌های ورزشی خادمیاران رضوی به مدت یک هفته از سوی تربیت بدنی آستان قدس رضوی در مشهد برگزار می‌شود.
مطابق این برنامه حدود 250 نفر از نوجوانان 11 تا 15 سال از اقصی نقاط کشور در اردوی یک هفته‌ای تدارک دیده شده توسط معاونت فرهنگی و ورزشی تربیت بدنی آستان قدس رضوی از تاریخ 22 لغایت 29 شهریورماه شرکت می‌کنند.
این برنامه با هدف الگوسازی از شهیدان نوجوانی چون سعید طوقانی و ترویج مرام و منش پهلوانی برای نوجوانان، دوره‌ای بصیرتی ورزشی است که طی آن نوجوانان منتخب کلاس‌های ورزشی به بهانه یک هفته سفر به مشهد و زیارت بارگاه منور رضوی، از مجموعه‌ برنامه‌ها و دوره‌های آموزشی و معرفتی بهره‌مند می‌شوند.
گفتنی است، سعید طوقانی متولد سال ۱۳۴۸ در تهران است و پدرش حاج اکبر، از ورزشکاران باستانی نامی بود. از این رو از خردسالی به این ورزش علاقه‌مند شد و به همراه پدر و برادران بزرگترش در زورخانه حضور پیدا می‌کرد. با شروع جنگ تحمیلی با داشتن تنها 15 سال سن به جبهه رفت و در 22 اسفند سال 1363 در عملیات بدر در شرق دجله به فیض شهادت نائل شد.

 

برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود