استقبال گسترده نوجوانان قزوینی از هیئت فرهنگی مذهبی «نورا»

۱۳۹۸/۰۶/۲۰ - ۱۶:۵۲
مسئول مجموعه فرهنگی شمس الشموس(ع) استان قزوین از برگزاری مراسم محفل عزاداری هیئت دخترانه «نورا» با عنوان «به سوی جانان» ویژه نوجوانان در ماه محرم خبر داد و گفت: این محفل با استقبال گسترده نوجوانان دختر قزوین روبه رو شده است.

به گزارش آستان نیوز از قزوین، ساسان کرمی اظبه خبرنگار ما گفت: هیئت دخترانه نورا یکی از شاخه‌های فعال مجموعه فرهنگی شمس الشموس قزوین است که در طول سال برنامه‌های متنوع فرهنگی و مذهبی مختلفی را در قالب این هیئت برنامه¬ریزی و اجرا می‌کند.
وی افزود: برای دومین سال متوالی محفل عزاداری هیئت دخترانه نورا با سخنرانی حجت الاسلام سید علیرضا میرسلامی به صورت سلسله جلسات با محتوای معارفی و مداحی ذاکرین اهل بیت(ع) برگزار می‌شود.
مسئول مجموعه فرهنگی شمس الشموس قزوین تصریح کرد: کتاب «به سوی جانان» به عنوان محتوای محوری محفل عزاداری دهه اول محرم، هیئت دخترانه «نورا» انتخاب شده است.
کرمی ادامه داد: این کتاب از مجموعه کتاب‎های توحیدی به شاخه‎ای از درخت معارف بنیادین می‌پردازد که توسط کارگروه محتوایی موسسه جوانان آستان قدس رضوی به رشته تحریر درآمده است و به صورت یک مدل تربیتی، همراه با دفترچه راهنمای «به سوی جانان» با پیوست‌های فرهنگی ارائه می‌شود.
وی گفت: این مراسم ویژه نوجوانان ۱۲ تا ۱۸ سال است که با اجرای برنامه‌هایی همچون، سخنرانی، مداحی، گعده‌های معرفتی، عهدنامه، معرفی و عرضه کتاب‌های خوب، اهداء جوایز منتخب کتابخوانی و... همراه است.
وی تصریح کرد: این برنامه‌ها با هدف مسئولیت دهی، هویت بخشی و خدمت کریمانه در دستگاه امام رضا(ع) برای قشر نوجوان سراسر کشور اجرا می‌شود.
کرمی در پایان گفت: این هیئت در نظر دارد برای جذب و تاثیرگذاری حداکثری در جامعه، علاوه بر بخش‌های معمول هیئت‌ها (یعنی سخنرانی و مداحی)؛ سرود، گعده‌های معرفتی، پخش کلیپ، معرفی و عرضه کتاب‎های مفید در حوزه نوجوانان را نیز جزو برنامه‎ها و فعالیت‌های خود قرار دهد.

برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود