به همت معاونت تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی صورت می‌گیرد؛

برگزاری مسابقه ویژه «شهید کربلا» در حرم مطهر رضوی

۱۳۹۸/۰۶/۲۱ - ۱۳:۲۷
هم‌زمان با ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان مسابقه ویژه «شهید کربلا» از سوی اداره تولیدات فرهنگی معاونت تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی در حال برگزاری است.

به گزارش آستان نیوز، این مسابقه با هدف ترویج فرهنگ عاشورا و یاد‌آوری پیام قیام امام حسین(ع) توسط معاونت تبلیغات اسلامی آستان قدس طراحی شده و در ماه محرم بین زائران و مجاوران امام هشتم(ع) برگزار می‌شود.
مسابقه «شهید کربلا » با محوریت عناوینی همچون پیامدهای قیام عاشورا، چگونگی حركت امام حسین‌(ع) به سوی مكه و كوفه، نحوه شهادت امام حسین‌(ع) و یارانشان در صحرای كربلا، ارائه آداب عزاداری، بیان جلوه‌های الگویی حضرت زینب(س) در روز عاشورا، تبیین سبک زندگی عاشورایی، تبیین اهمیت نماز ظهر عاشورا، بیان فلسفه قیام امام حسین(ع)، ترویج فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر و معرفی الگوهای کربلایی طراحی شده است.
 منبع سوالات این مسابقه فرهنگی کتاب «شهید کربلا» از سری محصولات تولیدی اداره تولیدات فرهنگی آستان قدس رضوی است که بیانگر بخشی از لحظه‌ها و رشادت‌های عاشورایی می‌باشد.
مهلت شرکت در این مسابقه 27 مهر ماه سال جاری است و جوایز ویژه‌ای شامل کمک هزینه سفر به کربلا به 8 نفر و جوایز فرهنگی به 100 نفر از برندگان تعلق خواهد گرفت.
علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به بخش مسابقات اداره امور فرهنگی آستان قدس رضوی و باجه‌های اطلاع‌رسانی و صندوق‌های مستقر در کیوسک‌های راهنمای زائر و یا با ارسال پاسخ‌نامه به سامانه پیامکی 3000802222 از شرکت‌کنندگان مسابقه «شهید کربلا» باشند.
یاد‌آوری می‌شود؛ برگزاری مسابقات فرهنگی، تولیدات فرهنگی اعم از تولید و انتشار کتاب، لوح فشرده، انتشار پوستر و کارت‌پستال از جمله فعالیت‌های فرهنگی معاونت تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی است که در مناسبت‌های مختلف در حرم مطهر امام رضا(ع) اجرا می‌شود.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید