تقدیر استاندار خراسان جنوبی از اقدامات عمرانی آستان قدس رضوی در مناطق محروم

۱۳۹۸/۰۶/۲۴ - ۱۱:۴۳
استاندار خراسان جنوبی گفت: در سال‌های گذشته سرمایه گذاری‌های خوبی در بخش‌های عمرانی و اقتصادی توسط آستان قدس رضوی در استان به ویژه مناطق کم برخوردار انجام شده است.

به گزارش آستان نیوز از بیرجند، محمدصادق معتمدیان در جمع خبرنگاران گفت: با توجه به مشکلاتی که خراسان جنوبی در حوزه زیرساخت دارد، سیاست ما بر این است که علاوه بر استفاده از ظرفیت‌های حداکثری دولت، از سایر ظرفیت‌ها اعم از دستگاه‌های حاکمیتی و نهادهای مختلف در زمینه کمک به توسعه و پیشرفت استان استفاد کنیم.
وی استفاده از ظرفیت آستان قدس رضوی را یکی از ظرفیت‌های خوب استان برشمرد و اظهار کرد: در سال‌های گذشته سرمایه گذاری‌های خوبی در بخش‌های عمرانی و اقتصادی توسط این نهاد مقدس در استان به ویژه مناطق کمتر برخوردار انجام شده است.
معتمدیان گفت: برای پیگیری اتمام پروژه‌های نیمه تمام آستان قدس رضوی در استان، هفته گذشته به همراه معاونان عمرانی و اقتصادی استانداری با مدیران آستان قدس رضوی دیدار داشتیم که گزارشی از وضعیت استان ارائه شد.
استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه آستان قدس رضوی تاکنون اقدامات ارزشمندی در استان انجام داده است یادآور شد: در دیدار هفته گذشته بر لزوم حضور بیشتر آستان قدس به منظور محرومیت زدایی و سرمایه گذاری بیشتر در حوزه اقتصادی تاکید شد.
وی اظهار داشت: آستان قدس رضوی در بخش اقتصادی فعالیت‌های خوبی در استان داشته است.
استاندار خراسان جنوبی بر لزوم فرآوری معادن سنگ در استان توسط آستان قدس رضوی تاکید کرد و گفت: از این طریق زمینه اشتغال بخش زیادی از جمعیت بیکار استان نیز فراهم خواهد شد.
وی اظهار کرد: همچنین بسته‌های پیشنهادی برای سرمایه گذاری در اختیار آستان قدس قرار خواهد گرفت که یکی از بخش‌های سرمایه گذاری بخش مسکن است.
معتمدیان گفت: با توجه به طرح اقدام ملی در تولید مسکن، یکی از مهمترین پروژه‌های خراسان جنوبی مربوط به شهر بیرجند است که اراضی برای آماده سازی در اختیار سازمان عمران آستان قدس رضوی قرار گرفته است.
وی افزود: امیدواریم در زمینه ساخت مسکن به تفاهم برسیم که ساخت واحدهای مسکونی برای افرادی که شرایط دریافت آن را دارند و مسکن اولی‌ها فراهم شود و مسکن ارزان قیمت در اختیار متقاضیان قرار گیرد.

 

برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید