کنفرانس «مراقبت‌های پرستاری در سیستم عضلانی- اسکلتی» برگزار می‌شود

۱۳۹۸/۰۶/۲۴ - ۱۱:۴۶
کنفرانس «مراقبت‌های پرستاری در سیستم عضلانی- اسکلتی» در بیمارستان رضوی برگزار می‌شود.

به گزارش آستان‌نیوز، محافظت از اعضای حیاتی بدن، تحرک، تولید گرما و حفظ درجه حرارت توسط انقباض عضلات متصل به اسکلت، خون‌سازی، ذخیره املاح معدنی ضروری و کمک به بازگشت خون وریدی به سمت قلب توسط ماساژ عروق وریدی در هنگام حرکت از عملکردهای سیستم عضلانی اسکلتی بدن است.
از آن‌جا که بی‌حرکتی روي تمام سیستم‌هاي بدن از جمله سیستم قلبی تأثیر می‌گذارد، ارائه آموزش‌هاي لازم برای جلوگیري از ایجاد یا افزایش عوارض بی‌حرکتی در افراد بیمار یکی از وظایف اساسی پرستاران است که در پیشبرد روند و مراحل درمان بیماران دچار مشکل در سیستم قلب و عروق مهم به شمار می‌رود.
در همین راستا، کنفرانس ادواری مراقبت‌های پرستاری در سیستم عضلانی- اسکلتی 27 شهریورماه در بیمارستان رضوی برگزار می‌شود و طی آن، به‌روزترین مباحث توسط اساتید برای پرستاران به بحث و بررسی گذاشته می‌شود.
بر اساس این گزارش، بیمارستان فوق تخصصی رضوی با همکاری نهادهای دانشگاهی و پزشکی در سال 98 تلاش کرده تا سلسله کنفرانس‌های ادواری را برای ارائه و به اشتراک گذاشتن تازه‌ترین دستآوردها و قواعد مراقبت‌های پزشکی برگزار کند و غیر از پزشکان عمومی که از طریق سایت آموزش مداوم مشهد اقدام به ثبت نام می‌کنند، پرستاران نیز قادر به شرکت در این برنامه‎های علمی هستند و در صورت حضور برای آنها ساعت آموزشی محاسبه خواهد شد.
گفتنی است، با توجه به اختصاص امتیازات بازآموزی قابل توجهی به شرکت‌کنندگان در این کنفرانس‌ها، شرکت پرستاران و پزشکان متخصص و فوق تخصص در رشته‌های مختلف قلب و عروق در کنفرانس‌های ادواری تازه‌های مراقبت‌های پزشکی  بیمارستان رضوی بلامانع بوده و علاقه‌‌مندان می‌توانند از طریق سامانه آموزش مداوم دانشگاه علوم پزشکی مشهد به آدرس ircme.ir مراجعه و نسبت به ثبت نام خود در هر دوره اقدام کنند.

برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود