با اجرای طرح مهر درخشان؛

۶۰۰ زائر اولی از خراسان جنوبی به حرم مطهر رضوی مشرف شدند

۱۳۹۸/۰۶/۲۸ - ۱۲:۴۷
معاون محرومیت زدایی نمایندگی آستان قدس در خراسان جنوبی گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۶۰۰ نفر زائر اولی در قالب «طرح مهر درخشان» به حرم مطهر امام رضا(ع) مشرف شدند.

به گزارش آستان نیوز از بیرجند، صابر یوسفی پور با اشاره به اجرای طرح اعزام زائران محروم زیارت اولی به مشهد مقدس، اظهار کرد: یکی از برنامه‌های کانون‌های خادمیاری رضوی در استان‌های مختلف کشور، شناسایی اقشار محروم جامعه است که تاکنون موفق به زیارت امام رضا (ع) نشدند.
وی با بیان اینکه از ابتدای سال ۹۸ تاکنون 600 زائر اولی در قالب کاروان های 45 نفره از نقاط مختلف استان به حرم مطهر رضوی مشرف شدند، گفت: خدمات رایگان اسکان در زائرشهر رضوی و 9 وعده غذای متبرک از سوی آستان قدس برای این قشر از زائران ارئه می‌شود.
معاون محرومیت زدایی نمایندگی آستان قدس با اشاره به اینکه امروز نیز 40 دانش آموز زیارت اولی از شهرستان سربیشه و منطقه دُرح به آستان مقدس امام رضا(ع) اعزام شدند، یادآور شد: از ابتدای امسال 240 دانش آموز زائر اولی از استان به بارگاه منور رضوی مشرف شدند که هزینه اسکان آنان به همت خیرین تهیه می شود اما تامین وعده های غذایی و اجرای برنامه های فرهنگی این زائران برعهده آستان قدس است.
وی با تاکید بر اینکه محرومین زیارت اولی با کمک رابطین و کانون های خادمیاری محله ای شناسایی و به کانون زیارت اولی معرفی می شوند، افزود: این زائران در قالب کاروان‌های «مهر درخشان رضوی» با این پیش شرط که سن این افراد بالای 40 سال، محرومیت شان محرز یا از آخرین سفرشان به مشهد سال‌های زیادی گذشته باشد، به حرم منور رضوی مشرف می‌شوند.
معاون محرومیت زدایی نمایندگی آستان قدس در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه زائران زیارت اولی به مدت سه روز در مشهد مقدس اقامت دارند، ادامه داد: تاکنون زائرانی از شهرستان سرایان، بیرجند، خوسف، نهبندان و سربیشه اعزام شدند که در 7 مهرماه نیز یک کاروان 45 نفره از شهرستان طبس به مشهد اعزام خواهند شد.
یوسفی پور به فعالیت 170 خادمیار افتخاری در کانون زیارت اولی های نمایندگی آستان قدس در خراسان جنوبی اشاره کرد و افزود: فعالیت داوطلبانه خادمیاران در عرصه زیارت اولی شامل میزبانی و اسکان زائرین، اعزام محرومین و نیازمندان به زیارت و ارائه خدمات اجرایی در محل اسکان زائران محروم و نیازمند است.

برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید