مدیرعامل بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی:

اربعین تجمیعی از فرهنگ کامل انسانی و اسلامی است

۱۳۹۸/۰۷/۱۱ - ۱۳:۵۷
مدیرعامل بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی اربعین را یک فرهنگ کامل انسانی و اسلامی دانست که در کنار ابراز محبت به امام حسین(ع)، پرچم عدالت‌خواهی، ظلم‌ستیزی و مظلوم یاوری را بلند کرده است.

به گزارش آستان نیوز، حجت الاسلام والمسلمین مرویان حسینی در همایش اربعین نماد محبت ادیان الهی و مذاهب اسلامی به امام حسین(ع) که در محل تالار شیخ طبرسی بنیاد پژوهش‌های اسلامی برگزار شد، با اشاره به جمعیت میلیونی زائران اربعین حسینی در سال‌های اخیر، آن را نماد عزت و شوکت مسلمانان و جلوه ارادت به سید‌الشهدا عنوان کرد.
وی گفت: اربعین عاری از هرگونه تعارض مذهبی، قومی و نژادی است که همه عاشقان به واسطه یک عشق مشترک به سوی حرم حرکت می‌کنند و این حرکت نماد بارز تمدن در جهان کنونی است و با وجود اینکه هویت آن یک حرکت شیعی است، این اجتماع تنها اختصاص به شیعیان ندارد.
مرویان افزود: آنچه در زیارت پیاده اربعین می‌بینیم ظرفیت ساخت زندگی اسلامی و انسانی را برای انسان‌های مومن و انقلابی دارد که در این حرکت نمونه‌هایی از جلوه‌های بارز انفاق اتفاق می‌افتد.
مدیرعامل بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی، اربعین را یک حرکت ارزشمند تمدنی و یک جریان تمدنی قوی عنوان کرد و افزود: به دلیل جنبه تمدن‌سازی این حرکت، جریان‌های استکباری رسانه‌های خود را وادار می‌کنند تا با سانسور خبری آن را کمرنگ کنند و از سوی دیگر ایادی خود را تحریک می‌کنند که راه اربعین را ببندند و با شایعات و اغتشاشات مسیر اربعین را مسدود کنند.
وی تصریح کرد: با تمام خدعه‌های مستکبران در خاموش کردن این اجتماع عظیم، این راهی است که خداوند آن را باز کرده و آن قدمی به سوی آخرالزمان و ظهور منجی است.
مدیرعامل بنیاد پژوهش های اسلامی آستان قدس رضوی به تلاش شیعیان عراقی در دوران دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: بسیاری از شیعیان و دوستداران اهل بیت(ع) در عراق در دوران حکومت رژیم بعث، با وجود خطرات بسیار، در اربعین امام حسین(ع) پیاده به زیارت ایشان می رفتند تا چراغ این حرکت خاموش نشود.

برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید