مدیر دفتر نمایندگی آستان قدس در کرمان خبر داد،

تشرف بیش از 19 هزار زائر اولی استان کرمان به حرم مطهر رضوی

۱۳۹۸/۰۷/۱۳ - ۱۱:۰۸
مدیر دفتر نمایندگی آستان قدس در کرمان اجرای طرح مهر درخشان را یکی از برنامه های آستان قدس رضوی در کرمان اعلام کرد و گفت: در قالب طرح مهر درخشان از سال گذشته تاکنون بیش از 19 هزار زائراولی از استان کرمان به حرم مطهر امام رضا(ع) اعزام شدند.

حسین صابری در گفتگو با خبرنگار آستان نیوز در کرمان گفت: از سال گذشته بیش از 19 هزار زائر اولی از استان کرمان به حرم رضوی مشرف شدند که از این تعداد یک هزار و ۸۵۰ نفر دانش آموز محروم هستند که توسط خادمیاران رضوی شناسایی و به مشهدمقدس اعزام شده اند.
مسئول دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان کرمان ادامه داد: از ابتدای سال جاری تاکنون نیز 30 کاروان اعزام زائر اولی های ۴۰ سال به بالا در سطح استان داشتیم که جمعا 1200 نفر به آستان بوسی بارگاه امام علی بن موسی الرضا(ع) مشرف شدند.
مدیر نمایندگی آستان قدس رضوی تصریح کرد: در ماه های گذشته نیز تعداد ۱۰۰۰ بسته ارزاق غذایی، در شهرستان های استان بین نیازمندان با مشارکت خیرین تهیه و توزیع شده است که این سنت حسنه همچنان ادامه دارد.
مدیر نمایندگی آستان قدس در رابطه با جایگاه وقف و وضعیت موقوفات آستان قدس رضوی در استان کرمان بیان کرد: روند وقف در آستان قدس رضوی در استان کرمان رو به رشد بوده و می توان گفت که تقریبا بیش از ۹۰ درصد موقوفات آستان قدس رضوی (به تعداد۳۱۲ مورد) مربوط به بعد از پیروزی انقلاب اسلامی است.
صابری به فعالیت های آستان قدس مرتبط با محرومیت زدایی در مناطق جنوب استان اشاره و ابراز کرد: فعالیت های مرتبط به محرومیت زدایی و توانمند سازی نیازمندان در دو دهستان نهضت آباد و کوهستان از شهرستان رودبار جنوب در آغاز راه است و فعلا در حد مشارکت محدود با اردوهای جهادی در زمینه احداث مدرسه، مسجد و آب رسانی روستایی است که باید سرعت بیشتری پیدا کند.
مسئول دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان کرمان همچنین به فعالیت های عمرانی از جمله مرمت و احیای باغ موقوفه بیرم آباد اشاره و بیان کرد: در خصوص انجام کارهای عمرانی در باغ بیرم آباد باید گفت که فعالیت های عمرانی باغ در دو محور انجام می شود ابتدا تعمیر و مرمت ساختمان های قدیمی و آثار باستانی که ساختمان اصلی است و در دست سازمان املاک و موقوفات آستان قدس تقریبا تمام شده و آماده بهره برداری است و ساختمان مخروبه ضلع جنوب شرقی باغ در حال مرمت است که تا پایان سال جاری به اتمام خواهد رسید.

برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود