حمید‌رضا قاسمی:

رعایت ضوابط بهداشتی نقش مهمی در حفظ سرمایه‌های دامی دارد

۱۳۹۸/۰۷/۱۴ - ۱۱:۵۵
مدیر عامل سازمان موقوفات ملک آستان قدس رضوی گفت: رعایت ضوابط بهداشتی نقش مهمی در حفظ سرمایه‌های دامی دارد.

حمید‌رضا قاسمی در گفت و گو با آستان نیوز با اشاره به انجام موارد بهداشتی در واحدهای گوشتی و شیری این سازمان بیان کرد: این سازمان دو واحد گاوداری صنعتی شیری و یک واحد صنعتی پرواری دارد که موارد بهداشتی از بدو ورود دام به گاوداری ها بر اساس مقررات مربوطه اِعمال می‌شود. 
وی ادامه داد: حتی کاميون‌های ورودی به واحدها ضدعفونی می شوند و از حوضچه‌های محلول ضدعفونی گذر می کنند.
مدیر عامل سازمان موقوفات ملک آستان قدس رضوی با اشاره به رعایت موارد بهداشتی توسط کارکنان مجموعه گفت: همچنين کارکنان از لباس و چکمه مخصوص برخوردار هستند و در قسمت‌های مختلف واحد اعم از شيردوشی، گوساله‌دانی، زايشگاه و کارخانه خوراک دام، مقررات بهداشتی مربوطه انجام می‌شود. 
وی افزود: علاوه بر این، ضدعفونی محوطه به طور ادواری و بر حسب نياز صورت می گيرد. 
قاسمی با بیان این که ایمن‌سازی دام‌‌ها از جمله راهکارهای موثر برای پیشگیری از بیماری است، تصریح کرد: در واحدهای دامداری سازمان موقوفات ملک، برنامه‌های منظمی در خصوص واکسيناسيون دامي طبق مقررات سازمان دامپزشکی عليه انواع بيماری ها انجام می‌شود.
وی ادامه داد: با توجه به اين که واحدهای گاوداری سازمان دارای پروانه بهداشتی و بهره‌برداری هستند و همچنين دامپزشک و کارشناس مقيم دارند، لذا اداره دامپزشکی در زمینه سلامت دام‌ها و بيماری ها، کنترل سلامت و بهداشت واحدها را بر عهده دارد.
قاسمی تأکید کرد: با توجه به اقدامات صورت گرفته، وضعيت بهداشتی در واحدهای سازمان موقوفات ملک از شرايط مطلوبی برخوردار است.
وی از اشتغال 96 نفر در مجموع واحدهای دامداری این سازمان خبر داد و افزود: در این واحدها 96 نفر مشغول به کار هستند که 3 نفر از آن‌ها دامپزشک و بيش از 25 نفر کارشناس و کارشناس ارشد در رشته دامپروری می‌باشند.
مدیر عامل سازمان موقوفات ملک آستان قدس رضوی اضافه کرد: علاوه بر این، سازمان از 5 نفر به عنوان مشاوران دانشگاهی بهره گرفته است.
قاسمی، هدف از تأسیس واحدهای دامپروری توسط این مجموعه را ارتقاء سطح بهره‌وری و ایجاد اشتغال مولد در شهرستان‌های فریمان، چناران و سنگ‌بست عنوان کرد و گفت: این امر ضمن ایجاد زنجیره تأمین مواد اولیه، موجب جلوگیری از مهاجرت به شهرها نیز شده است.

برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید