مراسم‌ سوگواره بنت‌الحسین(ع) در حرم حضرت حسین‌بن‌ موسی‌الکاظم(ع) برگزار شد

۱۳۹۸/۰۷/۱۲ - ۱۲:۵۰
همزمان با شب و روز شهادت حضرت رقیه(س) دخت سه ساله حضرت امام حسین(ع)، حرم مطهر حضرت حسین‌بن‌ موسی‌الکاظم(ع) میزبان رهروان ولایت بود.

به گزارش‌ آستان‌ نیوز، مراسم‌ سوگواره شهادت بنت‌الحسین حضرت رقیه(س) ۱۱ و ۱۲ مهرماه در حرم مطهر حضرت حسین‌بن‌ موسی‌الکاظم(ع) با حضور پرشور عاشقان امامت و ولایت برگزار شد. در این مراسم‌‌ عزاداران حسینی، بار دیگر عشق و دلدادگی خود را به امام حسین‌(ع) نشان دادند.
یکی از برنامه های سوگواره  بنت‌الحسین، حرکت نمادین سه هزار نفر از اهالی روستای کریت و روستاهای همجوار طبس با عنوان کاروان اسرای  کربلا در شب شهادت حضرت رقیه(س) بود که در این مراسم بخشی از سختی‌ها و مشقت‌های کاروان اسرای کربلا از زمان برگشت از شام، شهادت حضرت رقیه(س) و خطبه حضرت زینب(س) در جوار آستان حضرت حسین‌بن‌ موسی‌الکاظم(ع) به نمایش گذاشته شد.
در ادامه این مراسم که با اندوه بر مصائب و مظلومیت دردانه امام حسین(ع) همراه بود، عزاداران با حضور در حرم حضرت حسین‌بن‌ موسی‌الکاظم(ع)  به اقامه عزا پرداختند و با مرثیه سرایی صادق قاصی‌زاده و حسین باقری در سوگ شهادت بانوی کوچک کربلا اشک ماتم ریختند و این مصیبت عظمی را به امام  زمان(عج) تسلیت گفتند.
 در این مراسم‌ معنوی حجت‌الاسلام  والمسلمین محمدرضا محمدی امام جمعه طبس در خصوص مظلومیت شهادت دختر نازنین امام حسین(ع) و وقایعی که در کربلا بر خاندان امام حسین(ع) رخ داد، سخنرانی کرد.
قرائت دعای کمیل در شب شهادت حضرت رقیه(س)، قرائت دعای پرفیض ندبه در سالروز شهادت بنت الحسین(ع) و عزاداری در مراسم شامگاه شهادت این بانوی بزرگوار همراه با سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین محمدی امام جمعه شهر طبس از دیگر برنامه‌های موسسه بقاع متبرکه و اماکن مذهبی آستان قدس رضوی در حرم مطهر حضرت حسین‌بن‌ موسی‌الکاظم‌(ع) بود.

برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود