سخنران حرم مطهر رضوی:

اربعین فرصتی برای تفکر و تقویت باورهای دینی است

۱۳۹۸/۰۷/۱۳ - ۱۸:۲۸
سخنران حرم مطهر رضوی عنوان کرد: اربعین فرصتی برای تفکر به فلسفه قیام امام حسین(ع) و تقویت باورهای دینی است.

به گزارش آستان نیوز، مدیل آهنگر در نشستی که ویژه بانوان عرب‌زبان ظهر امروز در رواق دارالرحمه حرم مطهر رضوی برگزار شد، اظهار کرد: کربلا سرزمین فداکاری و ایثار و فرصتی برای نشان دادن محبت و شعور خود به حضرت امام حسین(ع) و یاران با وفای ایشان است و افرادی که در اربعین به تأسی از امام خود راهی این سفر معنوی می‌شوند، جلوه‌هایی از ایثار، گذشت و مقدم داشتن دیگران را به نمایش می‌گذارند.
وی با تأکید بر اینکه در طول سفر به فلسفه و عظمت قیام امام حسین(ع) توجه ویژه داشته باشید، افزود: زائر اربعین با هدف بهره‌برداری معنوی و انس و ارتباط بیشتر با اهل بیت(ع) به کشور عراق سفر می‌کند، بنابراین در طول سفر ضروری است از یاد سیدالشهدا(ع) و فلسفه و عظمت قیام آن حضرت غافل نماند.
سخنران عرب‌زبان حرم مطهر رضوی ادامه داد: از مردم، مسئولان و دست‌اندرکاران عراقی و همه کسانی که در امر خدمت‌رسانی به زائران فعالیت دارند، سپاسگزاریم و شایسته است زائر اربعین نیز ضمن نادیده گرفتن کمبودها و نواقص، صمیمانه از همه کسانی که به نحوی به زائران اربعین حسینی خدمت می‌کنند، سپاسگزار باشند.
وی تأکید کرد: ماه صفر ماه عبرت گرفتن است و توصیه می‌شود به ‌خاطر از دست دادن رسول گرامی اسلام(ص) و برای دفع آفات و بلایای این ماه، برای خود و اموات صدقه بسیار دهید.
گفتنی است؛ این نشست که به همت مدیریت امور زائران غیر ایرانی آستان قدس رضوی و با حضور بانوانی از کشورهای بحرین، عراق، لبنان، عمان برگزار شد، با اجرای مراسم سوگواری و عزاداری برای سرور و سالار شهیدان و اهدای هدایای فرهنگی به پایان رسید.

برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود