به مناسبت روز جهانی کودک

مجموعه «قصه‌های احکام برای کودکان» توسط به‌نشر رونمایی می‌شود

۱۳۹۸/۰۷/۱۶ - ۱۶:۴۱
به مناسبت روز جهانی کودک مراسم رونمایی از مجموعه 6 جلدی «قصه‌های احکام برای کودکان» به همت انتشارات به‌نشر در کتابخانه امام خمینی(ره) مشهد برگزار می‌شود.

مدیرعامل به‌نشر(انتشارات آستان قدس رضوی) در گفت‌وگو با آستان‌نیوز گفت: این مراسم با مشارکت اداره ‌کل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی در قالب سلسله نشست‌های تبلیغی ترویجی «در پناه کلمات»، ۱۷ مهر ساعت 9 صبح در کتابخانه مرکزی امام خمینی(قدس سره) مشهد به عنوان بزرگترین و مجهزترین کتابخانه عمومی کشور واقع در کوی آب و برق، ضلع شمال غربی میدان صحیفه برگزار خواهد شد.
وی با دعوت از علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی برای حضور در این برنامه تصریح کرد: کتاب «قصه‌های احکام برای کودکان» یکی از آثار منتشر شده به‌نشر درراستای ترویج معارف اسلامی و آموزه‌های اهل‌بیت(ع) است که با زبانی ساده به بیان احکام عملی دین به کودکان می‌پردازد.
سعیدی با اشاره به اینکه این مجموعه شامل کتاب‌های «روزی که ماه دلش گرفت»، «نمازهای کلاغی»، «جایزه پدر بزرگ»، «از طلا به طوطی»، «به باغ نماز خوش آمدید» و «ملاقات با شیر» به نویسندگی حجت‌الاسلام مرتضی دانشمند، نویسنده، شاعر کودک و نوجوان و پژوهشگر قرآنی است، افزود: نویسنده در این اثر با آگاهی از تاثیرگذاری روش قصه و داستان برای آموزش مفاهیم دینی به کودکان، سعی کرده حقایق و آموزه‏هاى دینى را در قالب بهترین قصه‏ها، به زبانى ساده، جذّاب و قابل فهم براى کودکان بیان کند.
وی ادامه داد: داستان‌های این مجموعه در فضای مدرسه و خانه، به شیوه پرسش و پاسخ بین معلم و دانش آموز و یا والدین و فرزندان روایت می شود، کودکان دراین مجموعه به ترتیب با احکام عملی دین از جمله نماز، تقلید، تیمم،غسل، قسم، وقف، طهارت و نجاست آشنا می‌شوند.
مدیرعامل به‌نشر(انتشارات آستان قدس رضوی) ادامه داد: در مجموعه کتاب‌های «قصه‌های احکام برای کودکان» تصاویری منطبق با داستان‌ها چاپ شده که توسط مجید صابری‌نژاد تصویرگری شده است.
سعیدی یادآور شد: هر کدام از این کتاب‌ها در 24 صفحه، قطع خشتی و شمارگان هزار نسخه در قالب کتاب‌های پروانه ویژه گروه سنی 8 تا 10 منتشر شده و در فروشگاه‌های به‌نشر در مشهد و سراسر کشور در دسترس کودکان قرار می‌گیرد.

 
برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود