علی‌اصغر حمیدی‌فرد:

اقتصاد دانش‌بنیان یکی از مهم‌ترین ارکان توسعه فعالیت‌های تجاری است

۱۳۹۸/۰۷/۱۷ - ۱۱:۰۰
مدیر عامل شركت كمباین‌سازی ایران زیرمجموعه سازمان اقتصادی رضوی گفت: اقتصاد دانش‌بنیان یکی از مهمترین ارکان دستیابی به توسعه فعالیت‌های تجاری این شرکت است.

علی‌اصغر حمیدی‌فرد در گفت وگو با آستان نیوز با اشاره به جایگاه اقتصاد دانش‌بنیان در برنامه‌های استراتژیک این شرکت بیان کرد: ثبات و توسعه فعالیت‌های جاری، مهم‌ترین هدف برنامه‌های استراتژیک شرکت کمباین‌سازی ایران را به خود اختصاص داده است.
وی ادامه داد: به دلیل لزوم توسعه مکانیزاسیون در بخش کشاورزی و به منظور بهره‌برداری از حداکثر ظرفیت ممکن ماشین‌آلات و ادوات کشاورزی، می‌بایست نسبت به تلفیق دانش مهندسی مکانیک، مهندسی کشاورزی و مهندسی بیو مکانیک اقدام و با ادغام این سه رشته، یک محور دانش جدید در شرکت و کشور ایجاد شود.
مدیر عامل شركت كمباین‌سازی ایران درباره اقدامات صورت گرفته توسط این شرکت در اقتصاد دانش‌بنیان طی سال جاری گفت: در این راستا نیازهای مکانیزاسیون بخش کشاورزی مطالعه و بررسی شده که همین امر افزایش بهره‌وری در این بخش، کاهش ضایعات محصولات تولیدی و تبدیل نتایج این مطالعات به ماشین‌آلات یا ادوات مورد نیاز بخش کشاورزی را به دنبال خواهد داشت.
وی با تأکید بر اینکه آينده‌پژوهی نياز این شرکت است، افزود: از طرفی به کارگيری متخصصان و شرکت‌های دانش‌بنيان و سرمایه‌گذاری در آموزش و ارتقای مهارت نیروی انسانی برای تحقق اهداف اقتصاد دانش‌بنیان اهمیت بسیاری دارد.
حمیدی‌فرد با اشاره به بازار فروش محصولاتی که با استفاده از اقتصاد دانش‌بنیان تولید می‌شوند، بیان کرد: محصولات تولید شده با استفاده از اقتصاد دانش‌بنیان در صورتی که قبل از ارائه محصول، مزایای آن‌ها توسط متولیان بخش کشاورزی اطلاع‌رسانی و ترویج داده و در حین ارائه محصول از حمایت‌های مالی مانند پرداخت تسهیلات و یارانه بهره‌مند شوند، بازار بسیار خوبی خواهند داشت.
مدیرعامل شركت كمباین‌سازی ایران ادامه داد: علاوه بر این ارائه آموزش بهره‌برداری و تأمین خدمات پس از فروش به عرضه‌کنندگان نقش مهمی در بازار فروش این دست از محصولات دارد.

 
برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود