ارسال گوجه‌فرنگی تولیدی موقوفات ملک به شرکت غذایی رضوی

۱۳۹۸/۰۷/۱۷ - ۱۱:۰۸
مدیر عامل سازمان موقوفات ملک آستان قدس رضوی از ارسال بخشی از محصول گوجه‌فرنگی تولیدی در این سازمان به شرکت فرآورده‌های غذایی رضوی خبر داد.

حمید‌رضا قاسمی در گفت و گو با آستان نیوز بیان کرد: این محصول همچنین به کارخانجات تولید رب گوجه‌فرنگی در اطراف مشهد و میادین بار مشهد فروخته می‌شود.
وی مرغوبیت و کیفیت را مهم‌ترین نقاط قوت محصول گوجه‌فرنگی تولیدی سازمان موقوفات ملک در سال جاری عنوان کرد.
مدیر عامل سازمان موقوفات ملک آستان قدس رضوی ادامه داد: تولید گوجه‌فرنگی با عملکرد حدود 100 تن در هکتار طی سال‌های متمادی باعث شده تا این مجموعه جزء تولید‌کنندگان برتر این محصول در سطح استان قرار گیرد.
وی ادامه داد: همچنین کسب عنوان محصول سالم از سازمان استاندارد در برخی سنوات، یکی دیگر از موفقیت‌های سازمان موقوفات ملک در حوزه تولید گوجه‌فرنگی است.
قاسمی با اشاره به کشت گوجه‌فرنگی به صورت نشاء نرسرینگ تصریح کرد: این محصول در سطح 30 هکتار توسط دستگاه نشاء‌کار و 35 هکتار توسط نیروی کارگری کشت شده است.
وی ادامه داد: بهترین زمان کشت نشائی این محصول اواسط اردیبهشت ماه است که تا اوایل خرداد نیز ادامه پیدا می‌کند.
قاسمی درباره مشکلات پیش روی سازمان موقوفات ملک و سایر گوجه‌کاران بیان کرد: مهم‌ترین مشکل، موضوع قیمت و فروش این محصول است که متأسفانه طی سال جاری با توجه به افزایش چند برابری هزینه‌های تولید و کارگری، اما قیمت محصول در اقدامی غیر منصفانه و هماهنگ توسط کارخانجات رب به حدود یک دوم سال گذشته و حتی کمتر کاهش پیدا کرده است.
وی ادامه داد: با این حال با کمال تأسف دولت نظاره‌گر بوده و جهاد کشاورزی در حالتی منفعلانه صرفا در بخش کوچکی نسبت به خرید گوجه‌فرنگی اقدام کرده است و اعلام می‌کند پرداخت مبلغ همان بخش کوچک محصول خریداری شده نیز ممکن است تا شش ماه و یا بیشتر به طول بیانجامد.

برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود