به مناسبت آغاز پیاده‌روی اربعین حسینی،

نماهنگ «الحسین یجمعنا» توسط واحد آوای رضوان منتشر شد

۱۳۹۸/۰۷/۱۷ - ۱۱:۳۷
نماهنگ «الحسین یجمعنا» از سوی واحد آوای رضوان مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی به مناسبت آغاز پیاده‌روی اربعین حسینی منتشر شد.

مسئول واحد آوای رضوان در گفت‌وگو با آستان نیوز بیان کرد: این نماهنگ با اجرای محمد فصولی و مجید شعبانی به سفارش مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی به دو زبان فارسی و عربی در مدت چهار دقیقه توسط مؤسسه فرهنگی هنری کسا ساخته شده است.
سید مجتبی ذبیحی ادامه داد: شعر نماهنگ الحسین یجمعنا توسط سید حسین متولیان(فارسی) و مرتضی حیدری آل کثیر(عربی) سروده شده است. همچنین سید جواد پرئی و امیر جمالفرد به ترتیب ساخت و تنظیم آهنگ آن را بر عهده دارند. فرید خاکساری و سید امید امامی نیز به ترتیب کارگردانی و تدوین نماهنگ را انجام داده‌اند.
وی گفت: این نماهنگ با هدف بزرگداشت ایام اربعین حسینی، تعظیم شعائر مذهبی و ایجاد حال و هوای معنوی پیاده‌روی اربعین حسینی در مسیرهای منتهی به کربلا در بین اقشار مختلف مردم در فضای مجازی منتشر شد.
مسئول واحد آوای رضوان افزود: تصویرهایی از حضور پر شور زائران پیاده اربعین حسینی در مسیر کربلا، گنبد و گلدسته‌های حرم مطهر حضرت سیدالشهدا(ع) و صحن‌ انقلاب اسلامی بارگاه ملکوتی حضرت رضا(ع) در نماهنگ الحسین یجمعنا به چشم می‌خورد.
ذبیحی ابراز کرد: در بخشی از شعر فارسی آن آمده است؛ «... شاه رئوف قافله سالارمان شده... سلطان طوس پیر و علم‌دارمان شده... حالا که لطف اهل رضا یارمان شده... پیوند می‌دهد همه را پرچم حسین...».
یادآور می‌شود، به سفارش واحد آوای رضوان وابسته به مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی، سرودهایی با مضامین ملی و مذهبی در مناسبت‌های مختلف تهیه می‌شود. این سرودها در قالب اجرا در معابر پر تردد شهری و مراسمگوناگون به سبک آکاپلا(شکلی از موسیقی یک یا چند نفره که برای اجرای بدون همراهی ساز ساخته می‌شود) یا در قالب نماهنگ‌ و تولیدات صوتی ضبط و پخش می‌شود.

برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود