حضور جراحان و متخصصان قلب از 19 کشور جهان در سومین کنگره قلب رضوی

۱۳۹۸/۰۷/۱۷ - ۱۲:۳۲
در سومین کنگره جهانی قلب رضوی، جراحان و متخصصان قلب و عروق از ۱۹ کشور جهان حضور دارند.

به گزارش آستان نیوز، دکتر رضا سعیدی مدیر عامل بیمارستان رضوی در افتتاحیه سومین کنگره بین المللی قلب رضوی که صبح امروز در این بیمارستان آغاز به کار کرد، گفت: طبق آمار سازمان جهانی بهداشت سالانه بیش از 50 میلیون مرگ و میر در جهان اتفاق می‌افتد که یک سوم آن¬ها ناشی از بیماری‌های قلبی و عروقی است.
سعیدی با بیان اینکه از هر 100 نفر نوزاد تازه متولد شده در ایران یک نفر دارای ناهنجاری‌های قلبی مادرزادی است، تصریح کرد: پیش از این امکانات چندانی در کشور برای درمان این بیماران وجود نداشت، اما در سال‌های اخیر با استفاده از راهکارهای درمانی جدید این امکانات به گونه‌ای افزایش پیدا کرده که بسیاری از بیماران را به ادامه حیات امیدوار کرده است.
وی افزود: این کنگره در حالی برگزار می‌شود که 45 میهمان ویژه از 19 کشور مختلف در این مراسم به تبادل علمی با یکدیگر می‌پردازند و امیدواریم این کنگره بهتر از سال‌های گذشته برگزار شود و بر غنای علمی و پزشکی کشور بیافزاید.
سعیدی با بیان اینکه بیمارستان رضوی یکی از مراکزی است که با برگزاری کنگره‌های متعدد علمی در پیشرفت‌های پزشکی حاصل شده اثرگذار بوده است، تصریح کرد: فعالیت‌هایی که در این کنگره‌ها به‌ عنوان نوین‌ترین روش‌های درمان در حیطه قلب و عروق مطرح می‌شود، پیش از این، از طریق جراحی و اکنون از طریق پوست و به‌ صورت نیمه تهاجمی یا تهاجمی غیرجراحی صورت می‌گیرد.
گفتنی است، سومین کنگره بین المللی قلب و عروق با همکاری انجمن های علمی ایران و اروپا به مدت 3 روز در مشهد مقدس در حال برگزاری است.

برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود