فوق تخصص بیماری‌های قلبی عروقی از آمریکا:

خطر حمله قلبی در جوانان با مصرف غذاهای فرآوری شده افزایش می یابد

۱۳۹۸/۰۷/۱۷ - ۱۵:۳۱
فوق تخصص بیماری‌های قلبی عروقی از کشور آمریکا تأکید کرد: مصرف مواد قندی و غذاهای فرآوری شده به میزان قابل توجهی خطر ابتلا به حمله‌های قلبی را در جوانان افزایش می‌دهد.

به گزارش آستان نیوز، پروفسور زاهد امین فوق تخصص بیماری‌های قلبی عروق اطفال و فلوشیپ اینترونشنال کاردیولوژی(ترمیم قلب و عروق از طریق کاتتر) در حاشیه برگزاری سومین کنگره بین‌المللی قلب بیمارستان رضوی اظهار کرد: امروزه سن ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی در ایران و بسیاری از جوامع کاهش زیادی پیدا کرده و جوانان زیادی دچار سکته قلبی می‌شوند، بدون تردید اصلی‌ترین دلایل آن کم تحرکی، مصرف شکر و نمک، دیابت و مصرف غذاهای فرآوری شده است و همین دلایل ریسک بیماری‌های قلبی را نیز افزایش می‌دهد.
وی با تأکید بر اینکه اصلاح سبک زندگی، کم کردن میزان مصرف مواد قندی و ورزش  نقش مؤثری در کاهش بروز سکته‌های قلبی دارند، افزود: در بسیاری از کشورها برای پیشگیری از بیماری‌های قلبی و عروقی اقدامات خوبی انجام شده و توانسته‌اند شیوع این بیماری‌ها را کاهش دهند. 
پروفسور امین اظهار کرد: در سومین کنگره قلب بیمارستان رضوی از این جهت که متخصصان و فوق تخصص‌های قلب و عروق اطفال و بزرگسالان حضور دارند کمک شایانی به بهبود پیشگیری و درمان مداخلات قلب و عروق و همچنین ارائه آخرین دستآوردهای پزشکی در این حوزه شده است.
 گفتنی است، سومین کنگره بین المللی قلب و عروق با همکاری انجمن های علمی ایران و اروپا به مدت 3 روز در بیمارستان رضوی مشهد در حال برگزاری است.

برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود