به همت مرکز آموزش ضمن خدمت آستان قدس رضوی؛

سمینار آموزشی علمی «هوشمندسازی در آستان قدس رضوی» برگزار شد

۱۳۹۸/۰۷/۱۷ - ۱۶:۲۴
سمینار آموزشی-علمی «هوشمندسازی در آستان قدس رضوی» به همت مرکز آموزش ضمن خدمت کارکنان این آستان مقدس برگزار شد

به گزارش آستان نیوز، سید عادل حسینی؛ دبیر کمیته هوشمند سازی معاونت علمی آستان قدس رضوی در این همایش که در محل سالن اجتماعات «شهید علی‌اصغر اکبری» مرکز آموزش ضمن خدمت برگزار شد، گفت: هوشمند‌سازی آستان قدس رضوی پروژه‌ای است که در معاونت علمی مطرح شده و با جدیت در حال پیگیری است. 
وی با بیان اینکه تمام دستگاه‌های آستان قدس رضوی باید هوشمند‌سازی را سرلوحه کار خود قرار دهند، اظهار کرد: هوشمند‌سازی در دستگاه‌ها و بخش‌های مختلف آستان قدس رضوی نیاز به مراحلی دارد از جمله اینکه تعریف این پروژه به درستی انجام شود. 
حسینی افزود: این تعریف باید مبتنی بر ظرفیت‌های موجود در آستان قدس رضوی، شهر مقدس مشهد و از همه مهمتر وجود بارگاه مطهر علی‌بن موسی‌الرضا(ع) باشد و در گام بعدی لازم است یک نقشه راه برای هوشمند‌سازی در این آستان ملکوتی تدوین شود. 
وی ابراز کرد: برای تهیه نقشه راه هوشمندسازی در آستان قدس رضوی باید دستگاه‌های اجرایی این آستان، افراد دانشگاهی و همچنین افراد اجرایی در شهر، استان و کشور وارد عمل شوند تا این نقشه راه تهیه و به درستی پیاده‌سازی شود. 
وی در ادامه به مزیت‌های هوشمند‌سازی در آستان قدس رضوی اشاره و بیان کرد: یکی از مزایای مهم و قابل توجه اجرای این پروژه، کاهش هزینه‌ها و افزایش اشتغال است که در بهبود وضعیت استفاده بهینه از ظرفیت‌های آستان قدس رضوی و افزایش تولید هلدینگ‌ها نیز تأثیر دارد. 
دبیر کمیته هوشمند‌سازی آستان قدس رضوی ابراز کرد: علاوه بر این‌ها هوشمند‌سازی به زائر و مجاور حرم مطهر رضوی کمک می‌کند تا در هنگام تشرف به این مکان مقدس به نحو مطلوب‌تری از این فضای معنوی استفاده کرده و زیارتی آرام و بدون دغدغه را تجربه کند. 
وی یادآور شد: چشم‌انداز تهیه نقشه راه هوشمندسازی آستان قدس رضوی در سه گام تعریف می‌شود. گام کوتاه مدت یک سال، گام بلند مدت سه سال و گام بلند مدت پنج سال زمان می‌برد و پیش‌بینی می‌شود ظرف پنج سال آینده به مرحله هوشمند‌سازی برسد.

برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود