دکتر فریدون نوحی:

داروسازی ثامن در تولید محلول‌های «جراحی قلب باز» گام‌های مهمی برداشته است

۱۳۹۸/۰۷/۱۷ - ۱۶:۵۹
رئیس انجمن قلب و عروق ایران گفت: شرکت داروسازی ثامن در مسیر تولید محلول‌های «جراحی قلب باز» گام‌های مهمی در کشور برداشته است.

دکتر فریدون نوحی در حاشیه افتتاحیه سومین کنگره بین‌المللی قلب رضوی که صبح امروز در بیمارستان رضوی آغاز به‌کار کرد، در گفت‌وگو با خبرنگار آستان نیوز گفت: شرکت داروسازی ثامن با فعالیت در مسیر تولید محلول «کاردیوپلژیک» و محلول پایه «کاردیوپلژی دل نیدو» در حوزه بیماری‌های قلب و عروق وارد شده است.
وی ادامه داد: این محلول‌ها اهمیت بسیاری برای انجام جراحی‌ قلب باز دارد و بی‌تردید ساخت این محلول‌ها تحول بزرگی در این حوزه در کشور ایجاد می‌کند.
رئیس انجمن قلب و عروق ایران به اهمیت ساخت مواد اولیه برای تولید دارو در کشور اشاره و اضافه کرد: خوشبختانه پژوهشگران و دست‌اندرکاران شرکت داروسازی ثامن نیز به فعالیت در این حوزه توجه ویژه دارند.
وی با اشاره به فعالیت‌های دارویی آستان قدس رضوی، بیان کرد: فعالیت در حوزه دارویی نیاز به سرمایه‌گذاری برای احداث کارخانه، ایجاد خط تولید، تهیه تجهیزات و... دارد که این مجموعه بزرگ موقوفاتی به پشتوانه ظرفیت و توان خود در این حوزه فعالیت می‌کند.
همچنین نوحی به برگزاری کنگره‌های گذشته کاسپین و CTO در بیمارستان رضوی اشاره و گفت: سومین کنگره قلب رضوی نیز از اهمیت بسیاری برخوردار است و صاحب‌نظران و صاحب‌نام‌هایی در حوزه قلب و عروق از کشورهای مختلف خارجی در آن حضور دارند.
وی ادامه داد: برگزاری چنین کنگره‌هایی توانمندی‌های علمی کشور را نشان می‌دهد و میهمانان خارجی حاضر در آن سفرای علمی کشورمان هستند و به معرفی دستآوردهای علمی ما در کشورهای دیگر می‌پردازند. همچنین متخصصان ما نیز در جریان جدیدترین یافته‌های علمی قرار می‌گیرند و فرصت مناسبی برای تبادل نظر و گفت‌وگو در این کنگره فراهم شده است.
رئیس انجمن قلب و عروق ایران تصریح کرد: بیمارستان فوق تخصصی رضوی مبدأ، منشأ و ادامه دهنده راه برگزاری کنگره قلب و عروق در کشور است و امیدواریم به فعالیت خود در این حوزه در سال‌های آینده نیز ادامه دهد.
لازم به ذکر است، سومین کنگره بین‌المللی قلب رضوی با حضور متخصصان و جراحان حوزه قلب و عروق از 19 کشور دنیا به مدت سه روز، از 17 تا 19 مهر 1398 در بیمارستان فوق تخصصی رضوی در حال برگزاری است.

برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود