هم‌افزایی مجموعه های خدمت رسان مشهدالرضا(ع) برای ارتقای کمی و کیفی خدمات به زائران در دهه آخر صفر

۱۳۹۸/۰۷/۱۷ - ۲۳:۰۴
نشست قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی و مدیران دستگاه های اجرایی استان با هدف هم‌افزایی مجموعه های خدمت رسان مشهدالرضا(ع) برای ارتقای کمی و کیفی خدمات به زائران در دهه آخر صفر برگزار شد.

به گزارش آستان‌نیوز، در این نشست که با حضور قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی و جمعی از مدیران و دستگاه‌های مختلف اجرایی استان ظهر امروز با محوریت تبیین و تشریح اقدامات و برنامه‌های دهه آخر صفر در سالن جلسات سازمان مرکزی برگزار شد، حجت‌الاسلام حجت گنابادی‌نژاد رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی عنوان کرد: یکی از ویژگی‌های دهه پایانی ماه صفر در مقایسه با سایر مناسبت‌های سال موضوع هیئات مذهبی است.

وی ابراز کرد: تفاوت دیگر این ایام با دیگر ایام سال، حضور و جمعیت کثیر زائران در حرم مطهر رضوی است، به غیر از ایام نوروز در ایام دهه پایانی ماه صفر حجم بیشماری از زائران از راه های دور و نزدیک به منظور عرض ارادت به ساحت قدسی امام رضا(ع) به مشهدالرضا مشرف می‌شوند.

رئیس ستاد مناسبت های ویژه آستان قدس رضوی تصریح کرد: همه ساله هماهنگی‌های بسیار مناسبی با محوریت استانداری، معاونت زیارت و آستان قدس رضوی در راستای پذیرایی هر چه بهتر از این زائران صورت می‌گیرد، اما چند مسئله و موضوع دغدغه و موجب نگرانی ماست.

حجت‌الاسلام گنابادی‌نژاد ادامه داد: مهمترین دغدغه در خصوص خدمت‌رسانی به زائران پیاده است که معمولا این خدمات در مسیرهای اصلی منتهی به شهر مشهد ارائه می‌شود که متاسفانه مسیرهای فرعی مورد غفلت واقع شده و زائران در این مسیرها اکثرا با کمبود امکانات رفاهی، بهداشتی و تغذیه مواجه هستند.

رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی ادامه داد: همچنین بحث وسایل نقلیه در مسیر بازگشت زائران، نظارت بر قیمت‌ها، تسهیل تردد و حمل و نقل در مسیر زائران به ویژه زائران پیاده، حوزه بهداشت و درمان، تامین دارو، تردد و عبور و مرور هیئات مذهبی به حرم مطهر و... از مسائل و نکاتی است که باید امسال به آن توجه ویژه‌ای شود.

 

شهر مشهد باید رنگ و بوی امام رضایی داشته باشد

محمد‌رضا کلایی شهردار مشهد نیز در این نشست با اشاره به موفقیت برگزاری برنامه‌های دهه پایانی ماه صفر در سال گذشته گفت: امسال نیز باید همچون سال‌های گذشته به بهترین شکل به زائران بارگاه منور رضوی خدمت‌رسانی کنیم و دستگاه های مختلف ضمن انجام وظایف خود در رفع نواقص کوشا باشند.

وی یکی از توفیقات در سال گذشته را پای کار آمدن تمام نهادهای مسئول دانست و گفت: اقدامات سال گذشته، با هم پوشانی تمام دستگاه‌های مسئول صورت گرفت، از این رو امسال نیز باید همین اتفاق رخ دهد و اقدامات موفق سال گذشته تثبیت شود.

کلایی خاطرنشان کرد: موضوع زائران پیاده موضوع بسیار مهمی است، اما نباید از خدمت رسانی به سایر زائران نیز غافل شویم و توجه بیش از اندازه به زائران پیاده نباید ما را نسبت به سایر موضوعات بی توجه کند؛ تمام شهر مشهد در ایام دهه پایانی ماه صفر باید رنگ و بوی امام رضایی داشته باشد.

 

حضور و تردد هیئات به داخل حرم مطهر منعی ندارد

مصطفی فیضی سرپرست معاونت اماکن متبرکه و امور زائران آستان قدس رضوی نیز با بیان اینکه قله ایام دهه پایانی ماه صفر، زیارت حضرت و حضور در اماکن متبرکه حرم مطهر رضوی است، گفت: امیدواریم خدمات لازم را در این ایام به زائران ارائه دهیم.

وی دو برنامه مهم خطبه خوانی و شام غریبان را از برنامه های اصلی معاونت اماکن متبرکه و امور زائران آستان قدس رضوی در ایام شهادت امام رضا(ع) ذکر کرد و ادامه داد: تاکید تولیت آستان قدس رضوی بر ارتقای کیفی و کمی برنامه‌های حرم در این ایام است.

این مقام مسئول همچنین با اشاره به سیاه‌پوشی کامل حریم رضوی در ایام دهه پایانی ماه صفر گفت: حضور و تردد هیئات به داخل حرم مطهر هیچ منعی ندارد.

 

پوشش و انعکاس حداکثری برنامه های دهه آخر صفر

مهدی رضوی‌کیا سرپرست مرکز ارتباطات و رسانه آستان قدس رضوی نیز در ادامه این نشست عنوان کرد: رسانه‌ها و فضای مجازی شهر مشهد باید همچون شعار «حب‌الحسین یجمعنا» که برای اربعین حسینی در نظر گرفته شده است، با یک شعار واحد و مشترک وارد عرصه کار شوند.

وی با بیان اینکه در حوزه تولیدات رسانه‌ای جلسه مشترکی با شبکه‌های مختلف سیما برگزار شد، افزود: مرکز ارتباطات و رسانه آستان قدس رضوی آمادگی خود را به منظور همکاری با سایر رسانه‌ها در پوشش و انعکاس هر چه بهتر مراسم دهه پایانی ماه صفر در حرم مطهر رضوی اعلام می‌کند.

رضوی‌کیا خاطرنشان کرد: باید برای افزایش مشارکت مردم در ارائه خدمات بهتر به زائران در این ایام، اقدامات و فعالیت های دقیق و مشترکی با شهرداری مشهد صورت گیرد.

برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید