افزایش 10 درصدی برداشت یونجه در مزارع سازمان موقوفات ملک

۱۳۹۸/۰۷/۱۸ - ۱۲:۴۴
مدیر عامل سازمان موقوفات ملک آستان قدس رضوی از افزایش 10 درصدی برداشت یونجه در مزارع این سازمان خبر داد.

حمیدرضا قاسمی در گفت و گو با آستان نیوز بیان کرد: این مجموعه در سال جاری در مساحت 15 هکتار از اراضی خود یونجه کشت کرده که تا کنون طی 5 چین مقدار 180 تن یونجه خشک برداشت شده است.
وی ادامه داد: میزان عملکرد این محصول تا چین پنجم 12 تن در هر هکتار بوده است.
مدیر عامل سازمان سازمان موقوفات ملک آستان قدس رضوی با اشاره به تجهیز این اراضی به سامانه نوین آبیاری افزود: تمامی مزارع اختصاص یافته به کشت یونجه در این سازمان به سیستم آبیاری تحت فشار بارانی مجهز شده است.
وی با بیان این که افزایش تولید محصول از جمله مزایای استفاده از سیستم آبیاری بارانی در این اراضی به شمار می‌رود، گفت: این سامانه همچنین باعث صرفه‌جویی در مصرف آب در مقایسه با روش غرقابی می‌شود.
قاسمی ادامه داد: علاوه بر این، می‌توان صرفه‌جویی در هزینه‌های کارگری برای آبیاری مزارع را نام برد.
وی با اشاره به اتمام برداشت یونجه در اواخر مهر ماه جاری خاطرنشان کرد: برداشت یونجه 6 تا 7 چین و در واقع تا زمانی که هوا گرم و رشد یونجه ادامه داشته باشد، ادامه پیدا می‌کند.
قاسمی اضافه کرد: رویکرد سازمان موقوفات ملک از کشت یونجه در اراضی خود، تأمین خوراک واحد گاوداری بوده است که در این راستا یونجه تولید شده در بخش کشاورزی به واحد گاوداری سازمان تحویل می‌شود.
وی درباره اقدامات صورت گرفته برای افزایش عملکرد و میزان تولید این محصول در سال جاری تصریح کرد: برای این منظور ضمن بهره‌گیری از سیستم آبیاری بارانی، از ارقام مناسب یونجه برای کشت استفاده شده است.
مدیر عامل سازمان سازمان موقوفات ملک آستان قدس رضوی ادامه داد: استفاده از کودهای توصیه شده توسط کارشناس تغذیه و همچنین برداشت به موقع هر چین، بخشی دیگر از فعالیت‌های انجام شده برای افزایش تولید محصول را به خود اختصاص داده است.

 

برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید