فوق تخصص قلب اطفال و نوزادان از آمریکا:

روش‌های تشخیصی بیماری‌های قلبی مادرزادی امید به زندگی را افزایش داده است

۱۳۹۸/۰۷/۱۸ - ۱۷:۰۴
فوق تخصص قلب اطفال و نوزادان از آمریکا اظهار کرد: روش‌های تشخیصی و درمانی بیماری‌های قلبی مادرزادی امید به زندگی را در افراد افزایش داده است.

به گزارش آستان نیوز، محمود ابراهیمی متخصص قلب و عروق مقیم کشور آمریکا در حاشیه برگزاری سومین کنگره بین‌المللی قلب رضوی اظهار کرد: پیش از این متخصصان ایرانی تجربه زیادی در زمینه اکو قلب جنینی نداشتند اما در حال حاضر به لحاظ تکنولوژی و دانش کشور پیشرفته‌های قابل ملاحظه‌ای کسب کرده و تفاوت چشمگیری نسبت به سال‌های گذشته داشته است.
وی اکو کاردیوگرافی و آگاهی از شرایط سلامت قلب جنین را از نکات قابل اهمیت ذکر کرد و افزود: بهترین زمان برای یافتن اختلالات قلبی- عروقی جنین، قبل از 20هفتگی است و تشخیص زود هنگام ناهنجاری‌های قلبی در نوزادان و انجام اکو کاردیوگرافی این امکان را به پزشک می‌دهد تا با آمادگی لازم به تولد نوزاد کمک کرده و مراقبت‌های درمانی را بعد از تولد به عمل آورد.
ابراهیمی بیان کرد: خوشبختانه با گسترش روش‌های تشخیصی و درمان بیماری‌های قلبی مادرزادی در بدو تولد و یا سال‌های كودكی میزان امید به زندگی در این افراد افزایش یافته به طوری كه مي‌‎توانند تحت نظر پزشكان متخصص همانند یك فرد عادی به سنین بزرگسالی برسند.
فوق تخصص قلب اطفال و نوزادان تصریح کرد: خوشبختانه سطح برگزاری این کنفرانس‌ بهتر از سال‌های گذشته است و مطالب به روز و سطح بالایی ارائه می‌شود؛ ایران پیشرفت‌های زیادی در زمینه درمان بیماری‌های قلبی عروق کسب کرده و سطح علمی پزشکان قلب ایران با اروپا و حتی آمریکا برابری می کند.
گفتنی است؛ جمعی از متخصصان و جراحان داخلی و خارجی از 19 کشور جهان در این کنگره سه روزه از 17 تا 19 مهر 1398 حضور خواهند داشت و این کنگره میزبان بیش از 40 متخصص و جراح خارجی از رؤسای انجمن‌های علمی قلب و عروق و پزشکان برجسته و درجه است.

برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید