تجمع ٢٠٠٠ نفری خادمیاران استان فارس همزمان با شهادت امام علی بن موسی الرضا(ع)

۱۳۹۸/۰۷/۲۰ - ۱۲:۴۱
مدیر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان فارس از اجتماع خادمیاران رضوی این استان در سالروز شهادت امام رضا(ع) خبر داد.

به گزارش آستان نیوز از شیراز، جابر مهدیار در نشست هفتگی شورای مسئولان این نمایندگی به تشریح برنامه های دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در فارس پرداخت و گفت: همزمان با سالروز شهادت امام رضا(ع)، ٢٠٠٠ نفر از خادمیاران استان فارس به همراه خانواده هایشان در میدان شهدای شیراز تجمع خواهند کرد و با حرکت دسته جمعی در قالب دسته های عزاداری به سمت حرم مطهر حضرت احمد بن موسی شاه چراغ(ع) این مصیبت را به محضر ایشان تسلیت خواهند گفت.
وی در ادامه با مقایسه عملکرد نمایندگی آستان قدس رضوی در فارس در سال های گذشته و ٦ ماهه اول سال ٩٨ ادامه داد: آموزش بدو خدمت خادمیاران تا آخر سال ۹۷ با حضور ۶۰۶۹ نفر خادمیار برگزار شد که از این تعداد ۲۷۰۸ نفر خادمیار خانم و ۳۳۶۱ نفر خادمیار آقا حضور داشتند که در مجموع ۳۰ دوره درشیراز و شهرهای مختلف استان برگزارشد.
مدیر نمایندگی آستان قدس در ادامه با اشاره به اینکه از ۱۲۳۰۰نفر ثبت نامی ۸۳۳۰ نفر آموزش دیده اند، گفت: در ٦ ماهه اول سال ٩٨، ۱۵ دوره با حضور ٢٢٦٠ نفر برگزار گردید که از این بین ١٠٧٢ خادمیار خانم و ١١٧٢ خادميار آقا حضور داشتند.
مهدیار با اشاره به تربیت ٧٠٠ مربی مهدالرضا از برگزاری ۱۱۲ کلاس مهدالرضا در سال ٩٧ با حضور ۱۵۵۴ نفر نوآموز خبر داد و افزود: از این تعداد ۷۶۲ نفر نوآموز دختر و ۷۹۲ نواموز پسر بودند.
وی همچنین از اعزام ١٠٤ گروه جهادی در ٦ ماهه اول سال خبر داد و عنوان کرد: اعزام ۱۰۴ گروه جهادی به مناطق محروم استان جهت کمک رسانی و رفع محرومیت با مشارکت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صورت گرفت که از این تعداد، ۲ گروه جهادی به منطقه سیل زده معمولان استان لرستان و ۹ گروه به مناطق سیل زده استان خوزستان اعزام گردید.
مدیر نمایندگی آستان قدس با اشاره به اعزام ۲۰ گروه ۴ نفری جهت کمک به مدیریت زائر شهر رضوی گفت: در ۶ ماهه اول ۹۸ طبق سهمیه اختصاصی زائران اولی ۱۲ کاروان زایر اولی بالای ۳۵ سال سن، ۷ کاروان دانشجویی و دانش آموزی و ۶ کاروان زوج های جوان زائر اولی را اعزام کرده ایم.
وی همچنین در ادامه به جزئیات کمک به محرومین و امداد مستضعفین در سالهای ۹۶و ۹۷ پرداخت و تصریح کرد: این کمک ها شامل ۵۰۰۰بسته ارزاق به مبلغ ۵۵۰میلیون تومان، کمک به ۱۴۰۰بیمار نیازمند به مبلغ۱۴۰ میلیون تومان، کمک به ٢١٠ نفر از ایتام فقیر سادات به مبلغ ۲۱میلیون تومان ، کمک به دانشجو ، طلبه و دانش آموز نیازمند ۴۳۷۰۰۰۰۰تومان، کمک به دانش آموزان نیازمند ۱۱۱۰۰بسته لوازم التحریر ، کمک به ٦٠٠ دانش آموزان بیمارصعب العلاج زیر ۱۳ سال به مبلغ ۹۰ میلیون تومان، افطاری و اطعام ٥٠٠ نفر از نیازمندان به مبلغ ۲۵میلیون تومان بودند.
مهدیار با اشاره به آسیب دیدگی زیاد هم وطنان از سیل در ٦ ماه اول سال ٩٨ گفت: در این مدت بیشتر کمک ها به مناطق سیل زده تعلق گرفت که از این بین نزدیک به ۳۵۰ بسته ارزاق به مبلغ تقریبی ۴۰ میلیون تومان و۴ کامیون کمک های مردمی از قبیل پوشاک، پتو، ارزاق، نان و آب معدنی مناطق سیلزده ارسال شد.
وی در پایان ضمن عرض تسلیت ایام عزاداری اباعبدالله از مشارکت بیش از سه هزار نفر خادمیار شرکت کننده در راهپیمایی اربعین خبر داد.

برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود