ارائه خدمات رفاهی و فرهنگی به 90 هزار زائر پاکستانی توسط آستان قدس رضوی

۱۳۹۸/۰۷/۲۲ - ۱۲:۲۲
مدیر نمایندگی آستان قدس رضوی از ارائه خدمات فرهنگی و رفاهی به زائران پاکستانی توسط این نمایندگی و با همکاری و مشارکت سایر گروه های مردمی و نهادهای انقلابی خبر داد.

دادخدا خدایار در گفت‌وگو با خبرنگار آستان نیوز در زاهدان با بیان اینکه حجم زائران پاکستانی نسبت به سال های گذشته افزایش پیدا کرده است، گفت: دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی با همکاری سایر نهادهای انقلابی و خیرین مردمی در حد توان خود مشغول خدمت رسانی فرهنگی و رفاهی به زائران پاکستانی است.
وی افزود: دفتر نمایندگی آستان قدس با همکاری موسسات خیریه و سایر نهادها در زائرسرای امام رضا(ع) زاهدان و در میرجاوه مشغول خدمت رسانی به زائران اردوزبان است.
مدیر نمایندگی آستان قدس رضوی ادامه داد: در راستای ارائه خدمات فرهنگی نیز تعدادی از طلاب اردوزبان با اعزام به مرز میرجاوه مشغول ارائه خدمات فرهنگی چون اقامه نماز جماعت، پاسخگویی به مسائل شرعی و برپایی مجلس ذکر مصیبت اهل بیت علیهم السلام هستند.
پخش فیلم مختارنامه به زبان اردو و اهدای محصولات متبرک رضوی از دیگر اقدامات فرهنگی دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی است که خدایار به آن‌ها اشاره کرد.
وی در خصوص خدمات دائمی به زائران پاکستانی در پایانه مرز میرجاوه نیز گفت: یک پایانه ثابت در طول سال زیر نظر بنیاد کرامت امام رضا(ع) دایر است که خدماتی چون پذیرایی میان وعده، محصولات فرهنگی و راهنمای زائر را به زائران اردو زبان ارائه می کند که این خدمات در ایام اربعین گسترش یافته است.
خدایار با اشاره به پذیرایی از حدود 65 هزار زائر پاکستانی در سال گذشته گفت: پیش بینی می کنیم امسال نیز حدود 85 تا 90 هزار زائر پاکستانی از مرزهای استان سیستان و بلوچستان وارد کشور شوند.
وی با اشاره به مشکلات سال های گذشته زائران پاکستانی به دلیل عدم وجود زیر ساخت ها از طرف کشور پاکستان گفت: خوشبختانه با پیگیری های جمهوری اسلامی ایران هم اکنون شاهد بهتر شدن این شرایط هستیم.
مدیر نمایندگی آستان قدس رضوی در پاسخ به سوالی پیرامون خدمات معرفتی به زائران پاکستانی گفت: با فرهنگ سازی خوبی که در کشور پاکستان صورت گرفته هم اکنون شاهد افزایش کیفی و معرفتی کاروان ها و حتی برپایی مواکب در مرز تفتان کشور پاکستان از سوی خود پاکستانی هستیم.
وی در پایان از افزایش مشارکت مردمی در پذیرایی از زائران اربعین خبر داد و گفت: در سال های اخیر حجم مشارکت مردمی و کیفیت خدمات نیز بالاتر رفته است.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید