حجت الاسلام والمسلمین مروی در دیدار با تولیت آستان مقدس علوی:

حماسه با شکوه اربعین توطئه دشمنان را برای ایجاد تفرقه در عراق خنثی کرد

۱۳۹۸/۰۷/۲۲ - ۱۴:۰۵
تولیت آستان قدس رضوی گفت: حماسه بی‌نظیر و باشکوه راهپیمایی اربعین و این حرکت عظیم محبان اهل بیت علیهم‌السلام تمام توطئه‌ها و برنامه‌های دشمنان را برای ایجاد تفرقه در عراق خنثی کرد.

به گزارش آستان نیوز، حجت الاسلام والمسلمین احمد مروی در دیدار با تولیت آستان مقدس علوی، امام علی علیه‌السلام را الگوی حقیقی یک انسان کامل برای بشریت در طول تاریخ دانست و گفت: امیرالمؤمنین علی علیه‌السلام نمونه بارز یك انسان متعالی و پرورش یافته در دامن پیامبر گرامی اسلام است که می‌تواند اسوه و الگویی بی‌بدیل برای همه انسان‌های خداجو، آزاده و موحد باشد.
وی ضمن درخواست از تولیت آستان مقدس علوی برای افزایش دسترسی زائران به کتاب ارزشمند نهج البلاغه در حرم مطهر، تصریح کرد: کتاب ارزشمند نهج البلاغه گنجینه آموزه‌های اسلامی، فضایل اخلاقی و درس پاك‌ زیستن برای بشریت و بهترین وسیله برای افزایش معرفت زائران نسبت به مولای متقیان امام علی علیه‌السلام است.
تولیت آستان قدس رضوی در ادامه با تقدیر و تشکر از میزبانی شایسته عتبه مقدس علوی و مردم نجف از زائران اربعین حسینی، تصریح کرد: خیل عظیم زائران اربعین عموما پیش از آغاز پیاده‌روی به بارگاه منور امام علی علیه‌السلام مشرف می‌شوند، میزبانی شایسته از این جمعیت بزرگ کار دشواری است که آستان مقدس علوی به‌ خوبی از عهده آن برآمده‌ است، همچنین مردم شهر نجف مخلصانه و كریمانه از زائران اباعبدالله علیه‌السلام مهمان‌نوازی‌ می‌کنند.
حجت الاسلام والمسلمین مروی همچنین با اشاره به توطئه‌های استکبار برای تفرقه‌افکنی میان ملت عراق، گفت: دشمن تمام تلاش خود را برای از بین بردن وحدت در میان ملت عراق به‌ کار برد، اما حماسه بی‌نظیر اربعین و این حرکت عظیم محبان اهل بیت علیهم‌السلام تمام توطئه‌ها و برنامه‌های دشمنان را خنثی کرد.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید