دکتر احسان جمشیدیان:

زائران پیاده‌روی اربعین توصیه‌های قلبی را جدی بگیرند

۱۳۹۸/۰۷/۲۱ - ۱۶:۳۷
متخصص قلب و عروق بیمارستان رضوی مشهد گفت: زائران کربلا باید توصیه‌های قلبی قبل و زمان پیاده‌روی اربعین را جدی بگیرند.

دکتر احسان جمشیدیان در حاشیه برگزاری سومین کنگره جهانی قلب رضوی در گفت‌و‌گو با خبرنگار آستان نیوز با تأکید بر نقش این توصیه‌ها در جلوگیری از بروز عارضه‌های قلبی ابراز کرد: اگر فردی که قصد حضور در این پیاده‌روی را دارد در راه رفتن سریع و فعالیت دچار تنگی نفس یا درد سینه می‌شود، باید این مسئله را یک علامت هشدار بداند و حتماً قبل از سفر به کلینیک قلب مراجعه کند.
وی ادامه داد: اگر زائر عازم پیاده‌روی اربعین دچار دیابت طولانی‌مدت است یا تحت درمان فشار خون قرار دارد و یا سابقه بیماری قلبی دارد، باید حتماً قبل از سفر با پزشک خود برای تنظیم داروهایش مشورت کند.
این متخصص قلب و عروق گفت: همچنین اگر زائری که قصد حضور در جمع زائران پیاده حضرت سیدالشهدا(ع) را در مسیرهای منتهی به کربلا دارد، سنش بالای ۵۵ است، بهتر است با توجه به پیاده‌روی سنگینی که در پیش دارد، قبل از سفر یک نوار قلب بگیرد و از سلامت و توانایی قلب خود مطمئن شود.
جمشیدیان تصریح کرد: بهتر است زائران پیاده‌روی کربلا چند روز قبل از شروع سفر، مسافتی را همه روزه پیاده‌روی کنند تا آمادگی جسمی لازم حاصل شود.
وی ادامه داد: زائران در طول سفر باید آب زیادی مصرف کنند و استراحت کافی داشته باشند و چنانچه در طی پیاده‌روی اربعین دچار درد سینه شدند یا نفس کم آوردند، اصرار به ادامه مسیر نکرده و به اولین مرکز پزشکی مراجعه کنند.
لازم به ذکر است، سومین کنگره بین‌المللی قلب رضوی با حضور جمعی از متخصصان و جراحان داخلی و خارجی با هدف معرفی آخرین دستآوردهای علم پزشکی در حوزه قلب و عروق، از 17 تا 19 مهر 1398 در بیمارستان رضوی برگزار شد.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید