۱۰۰ خادم‌یار رضوی به عنوان مبلغ از اصفهان راهی کربلا شدند

۱۳۹۸/۰۷/۲۴ - ۱۱:۵۳
مدیر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان اصفهان گفت: ۱۰۰ نفر از خادم‌یاران آستان قدس رضوی به عنوان مبلغ زبان‌دان به کربلای معلی اعزام شدند.

سیدرضا مرتضوی در گفت‌و‌گو با خبرنگار آستان نیوز در اصفهان، با اشاره به اعزام خادمیاران زبان‌دان به کربلا، اظهار کرد: در راستای خدمت رسانی هرچه بیشتر به زائران اربعین حسینی، ستاد پشتیبانی اربعین در دفتر نمایندگی آستان قدس اصفهان تشکیل شد و فعالیت‌های مختلفی را در دستور کار خود قرار داد.
وی افزود: این ستاد دارای کمیته‌های مختلفی از جمله کمیته بین الملل است که از شهریورماه فعالیت خود را آغاز کرده و با سیاست‌هایی که از سوی این نمایندگی ابلاغ شد به‌کار خود ادامه داد.
مدیر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان اصفهان با بیان اینکه سیاست‌هایی برای این کمیته در نظر گرفته شد، گفت: لزوم تقویت موضوع میزبانی مردم عراق، نگاه جهان‌اندیشی در وحدت، تحکیم روابط ملت‌ها به ویژه مردم ایران و عراق، تقویت و ایجاد بستر ارتباط با فعالان اربعین از کشورهای مختلف، ایجاد ارتباط با رسانه‌ها و افراد تاثیرگذار بین‌المللی و زائران کشورها، شناسایی چالش‌ها و آسیب‌های پیش‌رو در رویداد اربعین از نگاه جهانی از جمله سیاست‌ها هستند.
وی تصریح کرد: برای خادمیاران فراخوان خدمت داده شد و نزدیک به 300 نفر زبان‌دان برای خدمت در کمیته بین الملل اعلام آمادگی کردند و بعد از دوره‌های پیش‌نیاز توجیهی و آموزشی 100 نفر برای اعزام انتخاب شدند.
مرتضوی ادامه داد: 200 نفر دیگر هم در کارگروه‌های ترجمه، محتوا و موضوعات مرتبط با کمیته همکاری لازم را دارند.
وی با اشاره به دوره‌هایی که 100 این مبلغ گذراندند، اظهار کرد: این دوره‌های آموزشی با مشارکت جامعه المصطفی، دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان و اساتید آستان قدس برای آن¬ها برگزار شد.
مدیر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان اصفهان خاطرنشان کرد: اعزامی‌ها در گروه‌های ویژه آقایان و بانوان در زبان‌های عربی و انگلیسی تقسیم‌بندی شدند و محتوای مورد نظر به آن‌ها داده شد.
مرتضوی افزود: مبلغان زبان‌دان با اتباع خارجی در راهپیمایی اربعین همراه می‌شوند و در رابطه با پیام نهضت حسینی، اربعین، دیدگاه‌ها و نقطه نظرات با هدف نشر معارف اهل بیت(ع) به ویژه انتقال پیام عاشورا، فرهنگ مهدویت و پرورش منتظران و یاوران امام زمان(عج) در سراسر جهان با آنها گفت‌وگو می‌کنند.
وی ادامه داد: این برنامه برای نخستین‌بار است که اجرا می‌شود و امیدواریم بتوانیم در راه رسیدن به اهداف مورد نظر موفق عمل کنیم.

برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید