خدمات خادمیاران رضوی به محرومان شهرستان کاشان تشریح شد

۱۳۹۸/۰۷/۲۴ - ۱۲:۱۶
مدیر دفتر نمایند گی آستان قدس رضوی در کاشان گفت: این دفتر نمایندگی با مشارکت خیرین و سایر مجموعه های مردمی در 6 ماه نخست امسال توانست بسته های حمایتی مختلف را به ارزش 4 میلیارد و 115 میلیون ریال جمع آوری و بین محرومین توزیع کند.

حجت الاسلام مهدی بصیرتی، در گفت و گو با خبرنگار آستان نیوز در کاشان، اظهار کرد: این کمک‌ها در قالب پرداخت هزینه تهیه و توزیع بسته های غذایی، کمک نقدی و ارسال نان به سیل زدگان، ذبح گوسفند و توزیع گوشت عقیقه، تامین هزینه ایاب و ذهاب کاروان های مهر درخشان رضوی، حمایت نقدی، اهدای لوازم منزل، کارت های هدیه و خرید، اطعام غدیر، توزیع بن های لوازم التحریر، تامین هزینه های فرهنگی و جوایز انجام شده است.
وی تصریح کرد: تهیه و توزیع 810 بسته غذایی با مشارکت بسیج و خیرین به ارزش یک میلیارد و 620 میلیون ریال در عید نوروز(750 بسته یک میلیارد و 500 میلیون ریال) و ماه رمضان(60 بسته 120 میلیون ریال)، کمک نقدی و ارسال نان به سیل زدگان به میزان 200 میلیون ریال با مشارکت بسیج، ذبح گوسفند و توزیع 360 کیلوگرم گوشت عقیقه به ارزش 300 میلیون ریال، تامین هزینه ایاب و ذهاب کاروان های زائر اولی به همت خیرین و خادمیاران به ارزش 600 میلیون ریال و توزیع بن های لوازم التحریر به همت خیرین و خادمیاران و ارزش 25 میلیون ریال( 50 عد بن 500 هزار ریالی) تعدادی از این کمک ها است.
به گفته وی حمایت نقدی به ارزش 150 میلیون ریال، اهدای لوازم منزل به ارزش 500 میلیون ریال، کارت های هدیه و خرید به ارزش 200 میلیون ریال، توزیع 600 پرس غذا در قالب اطعام غدیر به ارزش 250 میلیون ریال، تامین هزینه های فرهنگی به ارزش 200 میلیون ریال و جوایز به ارزش 70 میلیون ریال از دیگر اقلام کمک های حمایتی انجام شده است.

اعزام 300 زائر اولی در 6 ماه نخست امسال/ اعزام 144 زوج جوان
مدیر دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در کاشان، در ادامه اعزام 300 زائر اولی در 6 ماه نخست امسال از طریق این دفتر را یادآور شد و گفت: اعزام 144 زوج جوان نیز به مشهد مقدس در حال پیگیری است.
حجت الاسلام بصیرتی، پیگیری اعطای 80 فقره وام کمک جهیزیه 50 میلیون ریالی به خانواده های نیازمند را تاکید کرد و گفت: 10 خادمیار کاشانی نیز با موکب علی بن امام محمد باقر (ع) از کاشان برای پذیرایی و اسکان زائران اربعین حسینی در کربلا اعزام شدند.

وی، اجرای یکصد برنامه کانون تشکل‌های جوانان و زیر سایه خورشید در 50 نقطه شهرستان در دهه کرامت را تاکید کرد و گفت: کانون خانواده و تشکل های بانوان این دفتر با همکاری بنیاد حامیان خانواده نیز پنج برنامه مرتبط با عفاف و حجاب را برای دختران و بانوان در این دهه اجرا کرد.
به گفته وی، آیین غبارروبی و عطر افشانی آرامگاه تنها شهیده حجاب و عفاف استان اصفهان، شهیده"سیده محترم بانو قاضی فینی"از شهدای کشف حجاب رضاخانی 21 تیر ماه روز ملی عفاف و حجاب، جشن دختران فیروزه نشان زیر سایه خورشید در دهه کرامت، پویش فرشتگان سرزمین من» و شادیانه دختران خورشید و استقرار غرفه « فیروزه نشان ها» در مدت 10 شب برگزاری جشنواره ملی فرهنگی هنری «آه و آهو» با اکران اختصاصی فیلم «شبی که ماه کامل شد» از جمله پنج برنامه کانون خانواده و تشکل های بانوان دفتر بود.
مدیر دفتر نمایند گی آستان قدس رضوی در کاشان، اهدای خون ۲۰ نفر از خادمیاران رضوی این شهرستان در آستانه تاسوعا و عاشورای حسینی، کنترل قند و فشار خون را نیز از برنامه های کانون سلامت دفتر کاشان در 6 ماه نخست امسال برشمرد.

رقابت 1500 شرکت کننده در مسابقه كتابخوانى بر مدار آفتاب
حجت الاسلام بصیرتی، رقابت 1500 شرکت کننده در مسابقه كتابخوانى بر مدار آفتاب به همت کانون کتاب و کتابخوانی و عرضه محصولات فرهنگى دفتر ویژه، برگزاری شعر رضوی بهمن کانون شعر و ادب دفتر، برگزاری عصرانه سراسری داستان نویسی رضوی در قالب کارگاه داستان نویسی کودک با حضور نویسنده و تصویر گر مسلمان فرانسوی و تبجیل از اقدامات فرهنگی وی در دهه کرامت را از دیگر اقدامات کیفی و آموزشی دفتر در دهه کرامت اعلام کرد.
وی با تاکید بر اینکه ۱۷ کانون از کانون های تخصصی دفتر کاشان در دهه کرامت مجری برگزاری برنامه های مختلف و متنوع فرهنگی، هنری و آموزشی از طریق خادمیاران رضوی برای شهروندان کاشانی در مناطق مختلف این شهرستان بودند، گفت: این فعالیت ها با همکاری موسسات و نهادهای فعال شهرستان از جمله موسسه خادمین امام رضا(ع)، شهرداری، بسیج، کانون های تشکلهای جوانان و زیرسایه خورشید، تشکلهای بانوان، خانواده، خانواده شهدا، کتاب وکتاب خوانی، عرضه کتاب ومحصولات فرهنگی، شعر وادب، وقف ونذر، امداد مستضعفین، قرآن، سلامت و کانون هنر، خبر ورسانه، فضای مجازی ورسانه های نوین، توسعه فرهنگ زیارت و مبلغین این دفتر انجام شد.
به گفته وی، کانون قرآن مسابقه قرآن و کرسی تلاوت، کانون سلامت برنامه طب سنتی و کانون هنر نیز ویژه پخش برنامه زندگی رضوی در رادیو کاشان، برنامه خوانش کتاب هر شب در رادیو کاشان، جشن امضای کتاب و خوانش کتاب در جشنواره ملی فرهنگی هنری آه و آهو درراستای افزایش فرهنگ مطالعه و کتابخوانی با محمل رضوی را در دهه بپربرکت کرامت داشت.

پخش«سلام بر امام» هر روز در یک ساعت خاص از رادیو کاشان
مدیر دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی درکاشان، در پایان اظهار کرد: تجلیل از خانواده شهدای مدافع حرم، جمع خوانی قرآن در مساجد با عنوان «سراج»، ارائه مباحث تبلیغی سیره و معارف رضوی، اجرای برنامه «سلام بر امام» هر روز در یک ساعت خاص از رادیو کاشان و در مساجد، پخش برنامه ترویج سبک زندگی رضوی از رادیو کاشان، برنامه سخنرانی در مساجد از طریق ائمه جماعت آن یا اعزام سخنران و همکاری با برنامه های اوقاف همزمان با دهه کرامت در هشت امامزاده شاخص شهرستان از دیگر برنامه های متنوع دفتر کاشان در ایام دهه کرامت سال 98 و 6 ماه نخست امسال بود.
شایان ذکر است: 850 خادمیار تاکنون در دفتر نمایندگی کاشان ثبت نام کردند که تعداد 400 نفر از آنها پس از گذراندن دوره آموزشی و آزمون نهایی و مشرف به گذراندن شیفت خادمیاری در مشهد شدند.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید