مرز مهران گذرگاه عشق و خدمت به زائران اربعین حسینی(ع) است

۱۳۹۸/۰۷/۲۴ - ۱۶:۳۹
حال و هوای غرب کشور در ماه صفر بوی کربلا می‌دهد و مردم لحظه‌شماری می‌کنند تا با موج عاشقان زائران اربعین حسینی(ع) همراه شده و به زیارت سالار شهیدان مشرف شوند.

به گزارش آستان نیوز، امسال شوق و شور مردم برای زیارت بیشتر از سال‌های گذشته است، خیل عاشقان امام حسین(ع) با پای پیاده راهی سفر شده‌اند، سفری که سراسر معنویت است و زائران اربعین قدم ‌به ‌قدم را به یاد سالار شهیدان برمی‌دارند. شوق رسیدن به حرم سیدالشهدا(ع) برایشان چنان لذت‌بخش است که کیلومترها پیاده‌روی و رنج سفر آن¬ها را خسته نمی‌کند.
زائران حسینی(ع) 11 کیلومتر از شهر مهران را با حال و هوای معنوی خود طی می‌کنند و خود را به میدان اربعین کمی قبل از نقطه صفر مرزی می‌رسانند، جایی که نوای مداحی‌های پرشور حسینی(ع) شنیده می‌شود و پرچم‌های قرمز و مشکی منقش به نام سیدالشهدا به اهتزاز درآمده است.
موکب‌های زیادی در میدان اربعین تدارک دیده‌ است و هر گروه سعی دارند با دعوت زائران به موکب خود از فیض خدمت به زائران اربعین حسینی بهره‌مند شوند. از چند موکب که بگذرید به موکبی می‌رسید که صدای آشنای صلوات خاصه امام رضا(ع) را طنین‌انداز کرده، پرچم‌های سبز امام رضا(ع) در اهتزاز است و خادمانی در موکب‌ها هستند که با لباس‌های سبز خادمی به میزبانی از زائران مشغول هستند.
خادمان سبزپوش رضوی با لبی خندان و دل‌هایی پر صفا زائران را به پذیرایی دعوت می‌کنند. هوای مسیر تا مرز غبارآلود است و خادمان به خوبی این نیاز را درک کرده و ماسک فیلتر دار توزیع می‌کنند.
زائران با دریافت بسته‌های آب، کیک، شربت و بسته‌های غذایی از خادمان، با آسایشی بیشتر به سمت مرز مهران رهسپار می‌شوند. با خدمت هوشمندانه‌ای که در بخشی از موکب فرهنگی آستان قدس رضوی پیشبینی شده زائران مراجعه‌کننده می‌توانند تا زمانی که از پذیرایی موکب‌ها استفاده می‌کنند گوشی‌های همراه خود را برای شارژ به امانت بسپارند.
کمی جلوتر خادمی با آب‌پاشی سعی دارد کمی از گرمای هوا را برای زائران کاهش دهد و برخی از زائران که گرمای تابش آفتاب آنها را گرمازده کرده در این بخش کمی توقف می‌کنند.
زائران تا قدمی از موکب‌های آستان قدس رضوی فاصله می‌گیرند چشمشان به نمای زیبای صحن و سرای بارگاه ملکوتی ثامن‌الحجج حضرت علی بن موسی‌الرضا(ع) روشن می‌شود. برخی از مردم از شوق دیدن این لحظه اندکی تأمل می‌کنند و برخی هم این صحنه دل‌نشین را با ثبت عکسی در تلفن همراه خود به خاطرات سفر معنوی‌شان در مسیر به کربلا اضافه می‌کنند.
در مسیر خروجی از نمای صحن انقلاب حرم مطهر رضوی خادمی قرآن روی سر زائران گرفته است و برای زائران حسینی(ع) در سفر معنوی خود آرزوی سلامت می‌کند و زائران با دلی آرام‌تر مسیر خود را به سمت مرز ادامه می‌دهند.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید