موکب فرهنگی خدماتی خادمیاران استان قم در مسیر نجف اشرف به کربلای معلی برپا شد

۱۳۹۸/۰۷/۲۵ - ۱۱:۱۶
مدیر نمایندگی آستان قدس رضوی در قم گفت: 40 نفر از خادمیاران امام رضا(ع) در قالب موکب و 30 نفر نیز در قالب گروه های کوچک 5 نفره در مسیر پیاده روی اربعین حسینی به زائران امام حسین(ع) در حال ارائه خدمات فرهنگی و رفاهی هستند.

به گزارش آستان نیوز از قم، حجت الاسلام والمسلمین سید محمد باقر تکیه ای با اشاره به همایش عظیم پیاده روی اربعین حسینی گفت: موکب نمایندگی آستان قدس رضوی در استان قم در مسیر نجف اشرف به کربلای معلی(عمود 535) از تاریخ 15 مهرماه فعالیت خود را آغاز و تا 26 مهرماه به زائران اباعبدالله الحسین(ع) خدمت رسانی کریمانه خواهند داشت.
وی در خصوص فعالیت های این موکب خادمیاری به خبرنگار ما گفت: اسکان 1500 نفر در هر شب، پذیرایی از 3 هزار نفر روزانه، برپایی غرفه های کودک، مشاوره بانوان، طب سنتی و برگزاری نمایشگاه مفهومی و تصویری و کرسی علمی توسط اساتید دانشگاه های تشیع از جمله برنامه های ویژه موکب خادمیاران آستان قدس است.
مدیر نمایندگی آستان قدس رضوی در قم افزود: برپایی نمازجماعت، احکام گویی، سخنرانی های کوتاه ویژه زائران، ارائه خدمت به موکب های مجاور، پخش نذورات تبرکی بین زائران و برگزاری آیین صلوات خاصه علی بن موسی الرضا(ع) در ساعت 8 صبح و شب نیز برنامه های دیگر این موکب است.
حجت الاسلام والمسلمین تکیه ای افزود: 40 نفر از خادمیاران در موکب و 30 نفر در قالب گروه های کوچک 5 نفره در مسیر پیاده روی با لباس و کاور همراه اتیکت به زائران خدمت رسانی می کنند.
وی خاطرنشان کرد: امسال تعدادی از خادمیاران رسانه ای برای انعکاس معنوی و جذابیت فضای روحانی اربعین نیز در این ایام در کشور عراق حضور دارند و همچنین کانون های محله ای که آمادگی استقبال از زائران را دارند خدماتی به زائرین ارائه می دهند.

برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید