سمینار اصول «ابلیشن و الکتروفیزیولوژی قلب» در بیمارستان تخصصی رضوی برگزار شد

۱۳۹۸/۰۷/۲۵ - ۱۹:۰۲
برای نخستین بار در استان خراسان رضوی، سمینار 3 روزه اصول «ابلیشن و الکتروفیزیولوژی قلب و برنامه‌ریزی دستگاه‌های الکترونیکی قلبی» در بیمارستان فوق تخصصی رضوی برگزار شد.

به گزارش آستان نیوز، دکتر حمید برکپور؛ فوق تخصص آریتمی و الکتروفیزیولوژی قلب و دبیر اجرایی این سمینار در گفتگو با خبرنگار ما گفت: این سمینار تخصصی به مدت سه روز ویژه پرستاران و تکنسین‌های رادیولوژی‌های دوره پیشرفته الکتروفیزیولوژی قلب در بیمارستان رضوی در حال برگزاری است.
وی بیان کرد: اعضای شرکت کننده در این سمینار از بیمارستان‌های سطح شهر مشهد و افراد فعال در زمینه الکتروفیزیولوژی قلب و کارگذاری دستگاه داخل قلب هستند.
دکتر برکپور افزود: مدرس این سمینار دکتر کیقباد بهدین و سه نفر از فوق تخصص‌های الکتروفیزیولوژی قلب به عنوان اعضا پنل در این همایش سخنرانی خواهند داشت.
وی با اشاره به راه‌اندازی بخش الکتروفیزیولوژی بیمارستان رضوی گفت: این بخش در سال 88 با انجام عمل ابلیشین و کاشت دیوایس قلبی کار خود را آغاز کرد؛ از ابتدای فعالیت برنامه‌ریزی بر این اساس بود که تمام ابلیشن‌هایی که در بهترین مراکز الکتروفیزیولوژی جهان انجام می‌شود در اینجا هم قابل انجام باشد؛ ما هم همین رویه را در پیش گرفتیم و به تدریج ابلیشن‌های پیچیده‌تر و زمانبر‌تری را شروع کردیم که ابلیشن AF نیز جزو آن‌ها است.
دبیر اجرایی این سمینار افزود: ابلیشن روش درمانی مداخله‌ای (اینترویشنال) برای برخی آریتمی‌های قلبی است که به شکل ضربان تند یا ضربان نابجای قلبی بروز می‌کنند.
گفتنی است؛ این سمینار از 24 الی 26 مهر ماه در بیمارستان فوق تخصصی رضوی با حضور 23 نفر از پرستاران و تکنسین‌های رادیولوژی‌های الکتروفیزیولوژی قلب در حال برگزاری است.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید