آیین بدرقه کاروان حسینی کشور افغانستان در حرم مطهر رضوی برگزار شد

۱۳۹۸/۰۷/۲۶ - ۱۴:۴۱
یک روز مانده به اربعین حسینی کاروان 2500 نفره زائران کشور افغانستان با اجتماع در حرم مطهر رضوی عازم کربلای معلی شدند.

به گزارش آستان نیوز، در ویژه برنامه‌ای که صبح امروز 26 مهرماه به منظور بدرقه این زائران به همت مدیریت امور زائران غیرایرانی آستان قدس رضوی با همکاری موسسه فرهنگی اهل البیت(ع) و ستاد مردمی اربعین حسینی مهاجران افغانستانی مقیم مشهد در رواق شیخ حر عاملی برگزار شد، با اجرای برنامه‌های فرهنگی و مذهبی، عزاداری و آیین‌های سنتی زائران کشور افغانستان بدرقه شدند.

حجت الاسلام سلیمانی سخنران مذهبی این مراسم در ادامه با اشاره به ویژگی‌های منحصر به فرد اربعین تصریح کرد: سفر اربعین علاوه بر اینکه سیر و سلوک توام با ریاضت و معرفت است که انسان را برای اندک مدتی از تعلقات دنیوی دور می‌کند، سفری فرامذهبی و فرادینی است که وجدان‌های بیدار را در هر زمان و مکانی مجذوب خود می‌کند.

وی افزود: همان طور که امروز شاهدیم مومنان از سراسر دنیا به قصد زیارت اربعین از راه‌های دور و نزدیک خود را به کربلا می‌رسانند تا اباعبدالله الحسین(ع) را زیارت کنند، این نتیجه اهتمام جهانی و توجه افکار عمومی برای احیای پیام عاشورا و توجه به فلسفه قیام امام حسین(ع) است.

حجت الاسلام سلیمانی ایثار و از خودگذشتگی را از دیگر ویژگی‌های اربعین ذکر کرد و گفت: پذیرایی مخلصانه مردم عراق و مهمان‌نوازی آنان از زائران در هیچ جای دنیا مورد مشابهی ندارد و به عبارتی  یک معجزه انسانی بشمار می‌آید.

در ادامه این ویژه برنامه مراسم سنتی عزاداری زائران کشور افغانستان برگزار شد و در خاتمه نیز کاروان با استقبال خادمان و خدمتگزاران حرم مطهر رضوی به سمت عتبات عالیات بدرقه شدند.

 

 

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید