مدیرکل امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و داروی کشور:

فعالیت‌های دارویی آستان قدس رضوی چشم‌انداز روشنی در شرق کشور دارد

۱۳۹۸/۰۷/۲۶ - ۱۳:۵۳
مدیرکل امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و داروی کشور گفت: شرکت‌های دارویی آستان قدس رضوی با داشتن تکنولوژی و فناوری بالا و همچنین نیروی انسانی متعهد و نخبه، چشم‌انداز و آینده روشنی در شرق کشور دارند.

دکتر غلامحسین مهرعلیان در حاشیه بازدید از شرکت داروسازی ثامن که با همراهی مهندس مجید طبسی مدیرعامل این شرکت در مشهد صورت گرفت، در گفت‌وگو با خبرنگار آستان نیوز ابراز کرد: شرکت داروسازی ثامن با قدمتی دیرینه و دارا بودن زیرساخت‌ها و تکنولوژی بسیار بالا، یکی از افتخارات کشور است.

وی نگاه آستان قدس رضوی را به حوزه دارو نگاهی مقدس دانست و افزود: فعالیت‌های دارویی این مجموعه بزرگ موقوفاتی با اولویت نگاه اقتصادی دنبال نمی‌شود، بلکه آستان قدس رضوی می‌خواهد در حوزه درمان و سلامت جامعه سهمی داشته باشد و مسئولیت اجتماعی خود را ادا کند.

مهرعلیان به کمک‌های دارویی آستان قدس رضوی در اتفاقات و رویدادهایی مانند سیل و زلزله و همچنین پیاده‌روی اربعین و ایام پایانی ماه صفر اشاره و بیان کرد: این مجموعه به‌صورت خودجوش و داوطلبانه از تمامی امکانات خود استفاده کرده تا زائران بدون دغدغه به زیارت بپردازند. ما نیز از تمامی ظرفیت خود برای تسهیل خدمت‌رسانی آستان قدس رضوی استفاده خواهیم کرد.

مدیرکل امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و داروی کشور به تولید فرآورده‌هایی با حجم بالا و همچنین سرم‌های تزریقی توسط شرکت ثامن به عنوان محصولات دارویی استراتژیک کشور اشاره کرد و افزود: این شرکت داروسازی ظرفیت تأمین بخش گسترده‌ای از نیاز سرم کشور را دارد.

وی بیان کرد: اگرچه زمانی واردات سرم در کشور وجود داشت، اما امروزه با وجود تحریم‌ها ما توان صادرات سرم را داریم که این خبر بسیار خوبی برای هم‌وطنان است.

مهرعلیان به برخی مشکلات تأمین ماده اولیه سرم در کشور به دلیل اختلال در مبادلات ارزی اشاره کرد و گفت: با تلاش‌‌های صورت گرفته، مواد اولیه سرم‌سازی از شرکت‌های پتروشیمی داخل تأمین شده و به اندازه کافی در دسترس شرکت‌های تولید سرم کشور قرار گرفته است تا با آرامش خاطر در این حوزه فعالیت کنند.

 

نقش آستان قدس در کاهش واردات دارو

مدیرکل امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و داروی کشور با اشاره به بازدید خود از بخش‌های مختلف شرکت داروسازی ثامن مانند آزمایشگاه‌ها و خط تولید ابراز کرد: در قالب این بازدید، روند تولید و توسعه محصولات این شرکت و چگونگی خروج و عرضه آن‌ها به بازار بررسی شد.

وی گفت: همچنین در جریان فعالیت‌های واحد توسعه کسب و کار شرکت داروسازی ثامن در زمینه تولید چند محصول در حوزه سبد دارویی برای بیماران جراحی قلب باز و همچنین سبد دارویی بیماران (CF)Cystic Fibrosis قرار گرفتم. مهرعلیان ادامه داد: شرکت داروسازی ثامن نگرانی‌هایی درباره فرآیند کار در این حوزه‌های دارویی داشت که به آنان قول دادم تا با دقت و سرعت این فرآیند‌ها پیگیری شود و شرکت ثامن بتواند بدون نگرانی فعالیت‌های خود را در بحث کیفیت و کمیت تولید این محصولات جدید ادامه دهد.

وی به فعالیت‌های ارزشمند دو شرکت ثامن و سامان داروی هشتم در حوزه اشتغال‌زایی و جذب نیروهای نخبه نیز اشاره کرد و افزود: شرکت‌های دارویی آستان قدس رضوی با فعالیت‌های خود در زمینه گسترش محصولات جدید می‌توانند از واردات دارو به بازار کشور جلوگیری کنند. بی‌شک این امر با توجه به محدودیت‌های منابع ارزی موجود اتفاقی مبارک است.

مدیرکل امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و داروی کشور خاطرنشان کرد: ما نیز نهایت تلاش خود را به کار می‌بندیم تا محصولاتی که در این شرکت‌ها در فاز توسعه قرار دارند در کمترین زمان ممکن وارد بازار شوند.

برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید