مدیر توسعه امور سلامت بنیاد سلامت آستان قدس رضوی خبر داد؛

بهره‌مندی 144 هزار زائر از خدمات بیمارستان سیار رضوی مسیر نجف و کربلا

۱۳۹۸/۰۷/۳۰ - ۱۵:۵۰
مدیر توسعه امور سلامت بنیاد سلامت آستان قدس رضوی از بهره‌مندی حدود 144 هزار زائر اربعین حسینی از خدمات بیمارستان سیار رضوی مستقر در مسیر نجف به کربلا خبر داد.

دکتر محمود ابراهیمی در گفت‌وگو با آستان نیوز ابراز کرد: بیمارستان سیار رضوی به همت بنیاد سلامت آستان قدس رضوی و بیمارستان فوق تخصصی رضوی از 20 تا 26 مهر 1398 در مسیر نجف و کربلا مستقر بود و در آن در هر شبانه‌‌روز حدود 24 هزار زائر بیمار پذیرش رایگان می‌شد.
وی با تأکید بر ارائه حدود 20 نوع خدمت پزشکی به زائران اربعین حسینی در طول مدت فعالیت بیمارستان سیار رضوی گفت: حدود 50 هزار زائر از خدمات پانسمان تاول پا و درمان گرفتگی عضلانی در این مدت بهره‌مند شدند که این خدمت در مقایسه با سایر خدمات پزشکی بیشترین تعداد مراجعان را به خود اختصاص داد.
مدیر توسعه امور سلامت بنیاد سلامت آستان قدس رضوی با تأکید بر اینکه تمامی مراجعان بیمارستان سیار رضوی از خدمات پزشکی و دارویی این بیمارستان در آستانه اربعین حسینی استفاده کردند، ادامه داد: حدود 200 میلیون تومان برای داروهای مصرفی این بیمارستان در این مدت هزینه شد.
وی اضافه کرد: روزانه به حدود 300 زائر خدمات دندان‌پزشکی با هدف برطرف کردن درد دندان در بیمارستان سیار رضوی ارائه شد. همچنین به صورت بسیار محدود کشیدن دندان در موارد اورژانسی انجام شد.
مدیر توسعه امور سلامت بنیاد سلامت آستان قدس رضوی با اشاره به خدماتی مانند ماساژ درمانی، سرم‌تراپی، کنترل فشار خون، داروی رایگان و... در این بیمارستان بیان کرد: همچنین نزدیک به 450 زائر اربعین حسینی از خدمات انسولین تزریقی در مدت فعالیت بیمارستان سیار رضوی بهره‌مند شدند.
ابراهیمی به استقرار سامانه بیمارستان سیار آستان قدس رضوی در قالب 3 دستگاه اتوبوس در عمود 320 مسیر کربلا به نجف اشاره کرد و افزود: یک دستگاه اتوبوس با تجهیزات اتاق عمل در این مکان مستقر بود و دو عمل شامل عمل جراحی آپاندیس تحت بیهوشی زائر 38 ساله همدانی و یک مورد درمان سرپایی آبسه چرکی در آن انجام شد.
وی با اشاره به اینکه یک اتوبوس این سامانه به تجهیزات رادیولوژی و آزمایشگاه اختصاص داشت، گفت: خدمات ویزیت پزشکان عمومی و متخصص طب اورژانس و همچنین سرم‌تراپی و تزریقات بیماران در اتوبوس سوم سامانه که مجهز به 10 تخت بستری بود، انجام شد. علاوه بر این، از 10 تخت بستری دیگر در داخل ساختمان محل استقرار این سامانه درمانی برای ارائه خدمات پزشکی استفاده شد.
مدیر توسعه امور سلامت بنیاد سلامت آستان قدس رضوی با تأکید بر اینکه در مجموع 120 نفر اعم از تیم پزشکی و نیروهای پشتیبانی، کمک پرستار و تکنسین‌های دارو، در بیمارستان سیار رضوی در مسیر نجف و کربلای اربعین حسینی امسال حضور و فعالیت داشتند، گفت: پزشکان متخصص در رشته‌های داخلی، قلب، طب اورژانس، ارتوپدی، کودکان و زنان در کنار تیم جراحی شامل متخصص جراحی عمومی و متخصص بیهوشی و همچنین کارشناسان اتاق عمل، آزمایشگاه و رادیولوژی در بیمارستان سیار رضوی به اقشار مختلف زائران اربعین حسینی خدمات‌رسانی کردند.
ابراهیمی، ضمن تشکر از تمامی دست‌اندرکاران برپایی و فعالیت بیمارستان سیار رضوی در عراق، خاطرنشان کرد: همچنین در این مدت همکاری بسیار خوبی با سیستم بهداشتی و درمانی عراق داشتیم و از کمک‌های اسکان، تغذیه و دارویی عتبه مقدس علوی نیز بهره‌مند شدیم.

برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید