معاون رئیس بنیاد سلامت آستان قدس رضوی خبر داد؛

استقرار سامانه درمانی سیار رضوی در مسیر زائران پیاده دهه آخر صفر

۱۳۹۸/۰۸/۰۳ - ۱۷:۱۴
معاون رئیس بنیاد سلامت آستان قدس رضوی از استقرار سامانه درمانی سیار رضوی به منظور خدمات‌رسانی به زائران پیاده دهه آخر صفر حرم مطهر امام هشتم(ع) در مسیر قوچان به مشهد خبر داد.

دکتر محمود ابراهیمی در گفت‌وگو با خبرنگار آستان نیوز ابراز کرد: سامانه درمانی سیار رضوی در قالب سه دستگاه اتوبوس بیمارستانی با تجهیزات کامل درمانی مانند اتاق عمل، رادیولوژی و آزمایشگاه و همچنین تخت‌های بستری از چهارم تا ششم آبان سال جاری از ساعت 7 تا 20 در جاده قوچان- مشهد محدوده ناظریه به زائران پیاده ایام پایانی صفر خدمات پزشکی ارائه می‌کند.
وی به راه‌اندازی یک ایستگاه سیار در کنار این سامانه نیز اشاره کرد و افزود: خدماتی مانند ماساژ درمانی، ویزیت پزشک، اقدامات درمانی پرستاری اعم از تزریقات و پانسمان، سرم‌تراپی و همچنین داروی رایگان به زائران بیمار و نیازمند به خدمات اورژانسی در این سامانه و ایستگاه ارائه می‌شود.
معاون رئیس بنیاد سلامت آستان قدس رضوی گفت: این بنیاد با همکاری بانک ملی، ایستگاه سیار درمانی همراه با استقرار آمبولانس در باب الرضا(ع) حرم مطهر رضوی را نیز به‌زودی دایر خواهد کرد و به زائران پیاده حرم مطهر رضوی در ایام پایانی صفر خدمات‌رسانی می‌کند.
ابراهیمی ادامه داد: دو پایگاه نیز به همت کانون‌های سلامت دفاتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان‌های سیستان و بلوچستان و خراسان رضوی با ارائه خدمات پزشکی و دارویی به زائران پیاده پاکستان و افغانستان دهه آخر صفر در مرزهای میرجاوه و دوغارون راه‌اندازی می‌شود.
وی افزود: بنیاد سلامت رضوی با دارابودن حدود هزار و 500 خادم‌یار سلامت رضوی در مشهد آمادگی ارائه خدمات در قالب تأمین نیروی انسانی را به ایستگاه‌های سیار استقبال از زائران پیاده این ایام در این شهر مقدس و مسیرهای منتهی به آن دارد.
معاون رئیس بنیاد سلامت آستان قدس رضوی گفت: تاول‌های پا، کوفتگی عضلانی و سرماخوردگی، مهم‌ترین بیماری‌های احتمالی زائران پیاده ایام پایانی ماه صفر خواهد بود که خادمیاران سلامت رضوی آمادگی درمان آنها را دارند.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید