تولیت آستان قدس رضوی در دیدار وزیر امور اقتصادی و دارایی:

تمام فعالیت‎های اقتصادی آستان قدس باید در راستای اقتصاد مقاومتی باشد

۱۳۹۸/۰۸/۰۴ - ۱۶:۴۲
تولیت آستان قدس رضوی گفت: تمام فعالیت‌ها و اقدامات آستان قدس رضوی باید در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی باشد.

به گزارش آستان نیوز، حجت الاسلام والمسلمین احمد مروی در دیدار فرهاد دژپسند، وزیر امور اقتصادی و دارایی که امروز شنبه(4 آبان‌ماه) در تالار ولایت حرم مطهر رضوی برگزار شد، ضمن تبریک انتصاب وی به سمت وزیر معین اقتصاد مقاومتی در استان خراسان رضوی، اظهار کرد: از پروردگار متعال توفیق تمام استان‌ها در عرصه اقتصاد مقاومتی را مسئلت دارم، منتهی به جهت قرابت استان خراسان رضوی به بارگاه مبارک امام علی بن موسی الرضا(ع) این استان باید در عرصه اقتصاد مقاومتی سرآمد و الگو باشد.
وی با تأکید بر اینکه از هیچ کمک و همکاری با دولت مضایقه نداریم، ابراز کرد: طبق توصیه رهبر معظم انقلاب در حکم اینجانب به میزان توان و امکانات برای همکاری و کمک به دولت برای خدمت رسانی به مردم آماده همکاری هستیم.
حجت الاسلام والمسلمین مروی با تبیین سیاست‌های اقتصادی آستان قدس رضوی گفت: در مسائل اقتصادی به هیچ عنوان نگاه سودمحور صرف نداریم، ما بخش خصوصی نیستیم که اگر جایی سود اقتصادی بود به هرعنوان آنجا حضور پیدا کنیم.
وی افزود: اگر در عرصه‎ای بخش خصوصی جرأت ورود و ریسک ندارد، اما برای کشور مهم است، ما حاضر به حضور و ریسک هستیم تا راهی برای رفع مشکلات کشور و مردم گشوده شود و حاضریم در چنین عرصه‌هایی از اعتبار و امکانات خود استفاده کنیم.
تولیت آستان قدس رضوی حرکت در مسیر اقتصاد مقاومتی را که رهبر معظم انقلاب بر تحقق آن تأکید دارند، اولویت اقتصادی آستان قدس معرفی و ابراز کرد: تمام فعالیت و اقدامات اقتصادی آستان قدس باید سمت و سوی اقتصاد مقاومتی داشته باشد، در حوزه اقتصادی اولویت نخست ما توجه به سیاست‌های نظام بوده و کسب سود اقتصادی در درجه دوم اهمیت است.
وی بهره‌برداری و به‌کارگیری ظرفیت و استعدادهای درونی را در خودکفایی کشور حائز اهمیت برشمرد و تصریح کرد: برای رفع مشکلات و پیشرفت در امور باید نگاه ما به استفاده، استخراج و به فعلیت رساندن سرمایه‌ها، استعداد‌ها، ظرفیت‌ها و توانایی‎های داخلی باشد که حقیقتا غیر قابل احصاء هستند.
وی افزود: البته این به معنای دیوار کشیدن به دور کشور نیست، قطعا ما خود را از دانش، تجریه و ظرفیت‌های خارجی محروم نمی‌کنیم، دنیای امروز دنیای ارتباطات است، در این بحثی نیست، اما وقتی نگاه به درون بود و به استعدادها و ظرفیت‌های داخلی اعتماد شد، قطعا از موضع بهتری می‌توان با خارج نیز ارتباط برقرار کرد.
حجت الاسلام والمسلمین مروی در بخش دیگری از سخنان خود بر اهمیت تبدیل تهدید تحریم‌ها به فرصت تأکید کرد و مقاومت در برابر سختی‌ها، تلاش و پشتکار امیدوارانه را رمز رشد و پیشرفت دانست.
تولیت آستان قدس رضوی ضمن اشاره به آیه شریفه «لَقَدْ خَلَقْنَا الْإِنْسانَ فی‏ کَبَدٍ»(ما انسان را در رنج آفریدیم) ابراز کرد: سنت الهی بر این است که در سختی‎ها زمینه رشد انسان و جامعه فراهم می‌شود، امام خمینی(ره) تعبیری دارند که «تحریم‌های آمریکا برای ما نعمت است» آن زمان که ایشان این سخن را فرمودند شاید معنای این سخن خیلی مشخص نبود، اما امروز برکاتی که این تحریمها برای ما داشته و موجب شده دانشگاهیان، متخصصان و مسئولان ما به استعدادها، ظرفیت‌ها و داشته‌های درونی توجه کنند و پیشرفت‌ها و دستآوردهای علمی و صنعتی مختلف را در کشور رقم بزنند، معنای این سخن بیشتر آشکار شده است.
وی افزود: تحریم‎ها هم می‌تواند یک تهدید باشد و هم یک فرصت، ما در این 40 سال تهدیدات دشمن را به فرصت تبدیل کرده‌ایم و اکنون نیز همین است، اگر بتوانیم از فرصت تحریم‌ها استفاده کنیم حتما خودکفایی، استقلال و پیشرفت خواهیم داشت.
حجت الاسلام والمسلمین مروی در بخش پایانی سخنان خود ضمن درخواست از وزیر اقتصاد و امور دارایی برای اهتمام ویژه در جهت افزایش فرصت‌های اشتغال در کشور، عنوان کرد: ایجاد یک شغل می‌تواند یک خانواده را زنده کند که اجر و ثواب بسیاری در نزد پروردگار متعال دارد، در دیدارها و صحبت‌هایی که روزانه با مردم دارم موضوع اشتغال از موضوعاتی است که همواره بیان می‌شود، آستان قدس رضوی مگر چقدر امکانات و ظرفیت برای ایجاد اشتغال دارد؟ برای افزایش شغل در کشور تلاش کنید.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید