مدیرعامل مؤسسه درمانی آستان قدس رضوی خبر داد؛

آماده‌باش 200 نیروی درمانی و اورژانس برای خدمت‌رسانی در حرم رضوی

۱۳۹۸/۰۸/۰۵ - ۱۳:۳۵
مدیرعامل مؤسسه درمانی آستان قدس رضوی از آمادگی حدود 200 نیروی درمانی و اورژانس این مؤسسه برای خدمت‌رسانی به زائران ایام پایانی ماه صفر در حوزه حرم مطهر رضوی خبر داد.

دکتر ناصر سرگلزایی در گفت‌وگو با خبرنگار آستان نیوز ابراز کرد: با توجه به حضور گسترده دسته‌های عزاداری، زائران و مجاوران در بارگاه مقدس رضوی در ایام سوگواری دهه آخر صفر، تعداد پایگاه‌های فوریت‌های پزشکی این آستان مقدس و نیروهای مستقر در آنها از سوم آبان ماه سال جاری به طور ویژه افزایش یافته و این تقویت نیروها تا هفتم آبان ادامه خواهد داشت.
وی با تأکید بر فعالیت 8 پایگاه ثابت فوریت‌های پزشکی در طول سال در حرم مطهر رضوی گفت: 4 پایگاه فوریت‌های پزشکی در باب الجواد(ع)، ورودی طبرسی، رواق دارالحجه و همچنین رواق حضرت زهرا(س) به این پایگاه‌های ثابت افزوده شده است و در مجموع 12 پایگاه در اماکن متبرکه رضوی آماده خدمات‌رسانی شبانه‌روزی و رایگان به بیماران اورژانسی در ایام پایانی صفر است.
مدیرعامل مؤسسه درمانی آستان قدس رضوی ادامه داد: همچنین نیروهای حاضر در این 8 پایگاه‌ ثابت فوریت‌های پزشکی حرم مطهر امام هشتم(ع) در صحن انقلاب اسلامی، صحن جمهوری اسلامی، صحن آزادی، صحن هدایت و... دو برابر شده است.
سرگلزایی به همکاری نیروهای خادم‌یار سلامت دارالشفای امام رضا(ع) در ارائه خدمات اورژانسی به بیماران زائر و مجاور اشاره و اضافه کرد: مرکز فوریت‌های پزشکی صحن هدایت بارگاه ملکوتی رضوی با بهره‌مندی از هشت تخت بستری و ویژه اقدامات پزشکی CPR به عنوان یکی از پایگاه‌های ثابت به صورت شبانه‌روزی به بیماران اورژانسی خدمات‌رسانی می‌کند.
وی با اشاره به برخی از خدمات متنوع دارالشفاء امام رضا(ع) مانند پلی‌کلینیک دندان‌پزشکی، آزمایشگاه، رادیولوژی و... گفت: همچنین تعداد پزشکان عمومی و پرستاران این دارالشفاء در بخش‌هایی مانند اورژانس، تزریقات، پانسمان و سرم‌تراپی در ایام پایانی ماه صفر افزایش یافته است.
مدیرعامل مؤسسه درمانی آستان قدس رضوی به حضور متخصصان ارتوپدی، اطفال و چشم در ایام غیرتعطیل دهه پایانی ماه صفر در دارالشفا امام رضا(ع) اشاره و بیان کرد: بیماران اورژانسی می‌توانند از خدمات آزمایشگاه، رادیولوژی و دندان‌پزشکی این دارالشفاء در روزهای تعطیل رسمی پنجم تا هفتم آبان ماه استفاده کنند.
سرگلزایی ادامه داد: بیماران در صورت نیاز به خدمات تکمیلی پزشکی با استفاده از آمبولانس‌های این مؤسسه از مرکز اورژانس صحن هدایت حرم مطهر و دارالشفاء امام رضا(ع) به بیمارستان‌های سطح شهر مشهد منتقل می‌شوند.
وی با اشاره به اعزام جمعی از پزشکان و پرستاران دارالشفاء امام رضا(ع) به چهار ایستگاه استقبال از زائران پیاده ایام پایانی ماه صفر در مشهد و مسیرهای منتهی به این شهر مقدس مانند الکترود رضا در جاده قوچان گفت: همچنین این مؤسسه درمانی با بهره‌گیری از ظرفیت پرستاران خادم‌یار سلامت رضوی خود به دو ایستگاه در محدوده صدمتری و خیابان دانش مشهد برای خدمات‌رسانی به زائران کمک می‌کند. همچنین از ایستگاه استقبال از زائر دیگری در نزدیکی چناران با ارسال دارو حمایت می‌کند.
مدیرعامل مؤسسه درمانی آستان قدس رضوی به حضور جمعی از زائران در زائرشهر طرق اشاره کرد و افزود: نیروهای پزشک و پرستار در پایگاه درمانی این زائرشهر از صبح تا بعد از ظهر در این ایام به زائران بیمار خدمات‌رسانی می‌کنند.
وی خاطرنشان کرد: مرکز فوریت‌های پزشکی این مؤسسه به منظور ایجاد امنیت پزشکی، حفظ سلامتی و آرامش خاطر زائران و مجاوران از طریق تماس با شماره‌ تلفن 32002424، در تمام ساعات شبانه‌روز به عموم بیماران اورژانسی حاضر در مراسم عزاداری ایام پایانی ماه صفر خدمات‌رسانی می‌کند.

پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود