در سه روز پایانی ماه صفر محقق شد؛

بهره‌مندی بیش از 26 هزار بیمار از خدمات رایگان پزشکی دارالشفاء امام رضا(ع)

۱۳۹۸/۰۸/۰۹ - ۱۹:۵۴
مدیر عامل مؤسسه درمانی آستان قدس رضوی از بهره‌مندی 26 هزار و 400 بیمار از خدمات رایگان پزشکی دارالشفاء امام رضا(ع) در سه روز پایانی ماه صفر خبر داد.

دکتر ناصر سرگلزایی در گفت‌وگو با آستان نیوز با تأکید بر اینکه در راستای تکریم زائران خدمات پرستاری و ویزیت پزشکان دارالشفاء امام رضا(ع) در سه روز پایانی ماه صفر به بیماران به صورت رایگان ارائه شد، گفت: 13 هزار و 400 بیمار از پنجم تا هفتم آبان 1398 توسط پزشکان عمومی و متخصص در این مرکز درمانی در جوار حرم مطهر رضوی معاینه رایگان شدند.

وی افزود: در کنار پزشکان عمومی، جمعی از پزشکان متخصص خادم‌یار سلامت رضوی در رشته‌هایی مانند قلب، اطفال، ارتوپدی، داخلی و... به‌ویژه متخصصانی از شهرهای مختلف کشور در ارائه خدمات ویزیت رایگان سه روز پایانی صفر با این مؤسسه همکاری داشتند.

مدیر عامل مؤسسه درمانی آستان قدس رضوی ادامه داد: همچنین در این مدت به 13 هزار بیمار خدمات پاراکلینیکی مانند کنترل قند خون، کنترل فشار خون، تزریقات، سرم‌تراپی و... در دارالشفاء امام رضا(ع) به صورت رایگان ارائه شد.

سرگلزایی افزود: بخش‌های آزمایشگاه، رادیولوژی و سونوگرافی و دندان‌پزشکی دارالشفاء امام رضا(ع) نیز در روزهای تعطیل پایانی ماه صفر به بیماران اورژانسی خدمات‌رسانی کردند.

وی بیان کرد: با توجه به حضور پرشور زائران و مجاوران در مراسم عزاداری ایام پایانی صفر بارگاه ملکوتی امام هشتم(ع) و وجود مشکل تردد تیم‌های پزشکی و آمبولانس‌ها در اماکن متبرکه رضوی، تعداد پایگاه‌های فوریت‌های پزشکی حرم مطهر رضوی با استقرار نیروهای اورژانس در گوشه و کنار این آستان مقدس در این ایام به بیش از 20 پایگاه ثابت و سیار رسید.

مدیر عامل مؤسسه درمانی آستان قدس رضوی اضافه کرد: در مجموع، بیش از 5 هزار و صد بیمار اورژانسی از خدمات شبانه‌روزی و رایگان پایگاه‌های فوریت‌های پزشکی بارگاه ملکوتی امام هشتم(ع) در مدت تقویت و آماده‌باش این نیروها در ایام پایانی صفر بهره‌مند شدند.

وی به استقرار 4 آمبولانس این مؤسسه در ایام پایانی صفر در حرم مطهر رضوی اشاره کرد و گفت: همچنین 21 آمبولانس اورژانس 115 در ارائه خدمات درمانی به بیماران اورژانسی در سه روز پایانی صفر با این مؤسسه همکاری کردند.

سرگلزایی ادامه داد: احیای قلبی- ریوی یک بانوی 60 ساله ترک‌زبان به یاری حضرت رضا(ع) و تلاش تیم پزشکی این مؤسسه در هفتم آبان ماه در حرم مطهر با موفقیت انجام شد و پس از آن بیمار به منظور تکمیل اقدامات پزشکی با آمبولانس به یکی از بیمارستان‌های سطح شهر اعزام شد.

وی گفت: مؤسسه درمانی آستان قدس رضوی به 8 ایستگاه استقبال از زائر در مشهد و مسیرهای منتهی به این شهر مقدس نیرو و تجهیزات پزشکی و دارو ارسال کرد و میزبان زائران بیمار از راه‌های دور و نزدیک بود.

مدیر عامل مؤسسه درمانی آستان قدس رضوی خاطرنشان کرد: در مجموع بیش از 200 نفر اعم از پزشک و پرستار در ارائه این خدمات پزشکی به زائران و مجاوران در ایام پایانی صفر مشارکت داشتند.  

برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود