همزمان با روز ملی مبارزه با استکبار جهانی،

مراسم بزرگداشت روز 13 آبان در حرم مطهر رضوی برگزار شد

۱۳۹۸/۰۸/۱۳ - ۰۹:۱۱
همزمان با روز ملی مبارزه با استکبار جهانی راهپیمایی روز 13 آبان با حضور مردم ولایتمدار مشهد مقدس در بارگاه ملکوتی امام رضا(ع) برگزار شد.

به گزارش آستان نیوز، صبح امروز مردم ولایتمدار، انقلابی و همیشه در صحنه مشهد مقدس همگام با ملت ایران اسلامی با حضور پرشور در راهپیمایی سیزدهم آبان‌ماه، ضمن تجدید میثاق با آرمان‌های امام و رهبری و شهیدان گرانقدر انقلاب اسلامی، فریاد برائت از استکبار و مشرکان را سر دادند و با در دست داشتن پلاکاردهای «مرگ بر آمریکا» و«مرگ بر اسرائیل» انزجار خود را از استکبار جهانی اعلام کردند.
راهپیمایی ضد استکبار یوم الله 13 آبان در مشهدالرضا(ع) از میدان بسیج آغاز شد و مراسم پایانی این حرکت عظیم با حضور جمع کثیری از مردم شهیدپرور و ولایتمدار مشهد مقدس، مسئولان استان، خانواده‌های معظم شهدا، جانبازان، ایثارگران، طلاب حوزه علمیه، اساتید، دانش آموزان و دانشجویان در رواق بزرگ امام خمینی(ره) حرم مطهر رضوی با اجرا برنامه‌هایی همچون قرائت قرآن مجید توسط سید محمد جواد هاشمی، مداحی توسط حسین عقدائی و همخوانی گروه آوای رضوان برگزار شد.
در این مراسم باشکوه سردار سرلشگر پاسدار سید یحیی رحیم‌صفوی دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا به ایراد سخنرانی پرداخت و برخی از دستاوردهای حرکت دانش آموزان و دانشجویان در روز 13 آبان 1358 را یاد آور شد.
شرکت کنندگان در این مراسم با سردادن شعارهایی همچون مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل، مرگ بر انگلیس، مرگ بر آل‌سعود خائن بر ضرورت حفظ روحیه استکبارستیزی در بین مردم و مسئولان تاکید کردند.
یاد آوری می‌شود؛ روز 13 آبان به دلیل تبعید امام خمینی(ره) به ترکیه در سال 1343، شهادت 56 دانش‌آموزان و دانشجو در 13 آبان 1357 و همچنین تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در 13 آبان 1358 توسط دانشجویان پیرو خط امام به عنوان روز دانش‌آموز و روز مبارزه با استکبار جهانی در تقویم ایران نامگذاری شده و به همین دلیل هر ساله اقشار مختلف مردم، دانش‌آموزان و دانشجویان با حضور در راهپیمایی مشت‌های گره خورده خود را علیه استکبار جهانی بالا می‌برند.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید