ویژه برنامه 13 آبان با حضور دختران دانش‌آموز در حرم رضوی برگزار شد

۱۳۹۸/۰۸/۱۳ - ۱۶:۵۷
ویژه برنامه 13 آبان با حضور دختران دانش‌آموز در حرم مطهر رضوی برگزار شد.

به گزارش آستان نیوز، ویژه برنامه روز سیزده آبان؛ روز استکبارستیزی و وفاداری مردم ایران به انقلاب اسلامی با حضور جمعی از بانوان زائر و مجاور و همچنین دانش‌آموزان دختر در رواق مبارکه دارالحکمه حرم مطهر رضوی برگزار شد.
در این مراسم که با قرائت اشعار حماسی توسط ذاکران و مداحان حرم مطهر رضوی همراه بود، اعظم جنابی کارشناس دینی و سخنران حرم مطهر رضوی به ایراد سخنرانی پرداخت و گفت: سیزده آبان یادآور حماسه دانش‌آموزان و جوانان مسلمان است.
وی از این روز به عنوان روز وفاداری مردم ایران به انقلاب اسلامی نام برد و گفت: در این روز تاریخی مردم لانه جاسوسی آمریکا در ایران را تسخیر کردند، اسناد جاسوسی زیادی از این مکان که به ظاهر سفارت‌خانه کشور آمریکا در ایران بود به دست آمد.
جنابی افزود: یکی دیگر از وقایع تاریخی روز سیزده آبان تبعید امام خمینی(ره) به ترکیه بود. رژیم طاغوت فکر کردند با تبعید و دور کردن امام(ره) از مردم می‌توانند علاقه مردم نسبت به ایشان را از بین ببرند ولی مردم از همان راه دور گوش به فرمان امام بودند.
وی سومین واقعه روز سیزده آبان را کشتار دانش‌آموزان معترض توسط رژیم ستم‌شاهی دانست و اظهار کرد:
صبح روز 13 آبان سال 57 و در جریان انقلاب اسلامی، دانش‌آموزان در حالی که مدارس را تعطیل کرده بودند، به سمت دانشگاه تهران حرکت کردند و تعداد زیادی از آن‌ها در این روز به شهادت رسیدند.
گفتنی است؛ قرائت قطعنامه پایانی راهپیمایی 13 آبان و برگزاری مسابقه فرهنگی از دیگر بخش‌های ویژه برنامه روز دانش‌آموز ویژ بانوان در حرم مطهر رضوی بود.

پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید