برداشت 450 تن خربزه از مزارع کشت ‌و صنعت اسفراین

۱۳۹۸/۰۸/۱۴ - ۱۷:۱۶
مدیر عامل شرکت کشت و صنعت اسفراین زیرمجموعه سازمان اقتصادی رضوی از برداشت 450 تن خربزه با کیفیت از مزارع این کشت و صنعت در سال جاری خبر داد.

حمید برکی در گفت و گو با آستان نیوز بیان کرد: در سال جاری به دلیل بارندگی‌های مکرر که در اواخر بهار صورت گرفت، متأسفانه امکان کشت به موقع فراهم نگردید، لذا کشت محصول از اواخر بهار تا اوایل خرداد ماه و صرفا در سطح ۱۵ هکتار انجام شد که خربزه‌های تولیدی پس از برداشت، به بازار عرضه شده است.
وی با اشاره به کشت این محصول به روش زیرپلاستیک گفت: استفاده از این روش باعث جلوگیری از هدر رفتن آب و همچنین زود‌رس شدن محصول می‌شود.
مدیر عامل شرکت کشت و صنعت اسفراین ادامه داد: علاوه بر آن، کشت زیر پلاستیک باعث کنترل بهینه علف‌های هرز بدون استفاده از سموم شیمیایی می‌باشد که این امر نقش مهمی در کاهش آلودگی محیط زیست و سلامت غذایی عموم مردم دارد.
وی جلوگیری از تبخیر آب و حفظ رطوبت در عمق خاک، کاهش استفاده از نیروی کارگری، را بخشی دیگر از مزایای کشت زیرپلاستیک عنوان کرد.
برکی با اشاره به ارقام مورد استفاده برای کشت خربزه در اراضی این شرکت بیان کرد: امسال رقم خاتونی زرد کشت شد که این رقم از رنگ و بازار‌پسندی مطلوبی برخوردار است.
وی ادامه داد: این رقم خربزه راندمان تولید بالایی داشته و در برابر بیماری‌های متداول این محصول نیز مقاومت خوبی دارد.
برکی تأکید کرد: با توجه به طعم و مزه، خربزه تولیدی شرکت کشت و صنعت اسفراین از سایر محصولات مشابه منطقه متمایز است.
وی درباره روش آبیاری این اراضی خاطرنشان کرد: با توجه به شوری آب و خاک منطقه و ضرورت شست و شوی املاح، از روش نشتی برای آبیاری مزارع خربزه استفاده شده است.
مدیر عامل شرکت کشت و صنعت اسفراین ادامه داد: با این حال توسعه سامانه‌های نوین آبیاری در مزارع و باغات در دستور کار این شرکت قرار دارد.

پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید