همزمان با فرا رسیدن هشتم ربیع الاول؛

مراسم سوگواری شب شهادت امام حسن عسكري(ع) در حرم رضوي برگزار شد

۱۳۹۸/۰۸/۱۵ - ۱۱:۳۰
همزمان با فرا رسیدن هشتم ماه ربیع‌الاول سالروز شهادت امام حسن عسکری(ع) مراسم سوگواری شب شهادت این امام همام در بارگاه ملکوتی امام رضا(ع) برگزار شد.

به گزارش آستان نیوز، همزمان با شب شهادت امام حسن عسکری(ع)، بارگاه منور امام هشتم(ع) در عزای این امام همام سیاه‌پوش و آکنده از حضور زائران و مجاوران دلسوخته شد که در حزن شهادت یازدهمین امام و پیشوای شیعیان اشک ماتم‏‌ ریختند.
عزاداران و سوگواران امام حسن عسکری(ع) در رواق امام خمینی(ره) گردهم جمع شدند و ضمن عرض تسلیت به ساحت مقدس حضرت ولی‏‌عصر(عج) در سوگواری سلاله پاک امام هشتم(ع) اقامه عزا کردند.
ویژه برنامه شب شهادت یازدهمین امام شیعیان، امام حسن عسکری(ع) بعد از نماز مغرب و عشا آغاز شد و طي آن مداحان اهل بيت عصمت و طهارت(ع) در رثاي شهادت مظلومانه يازدهمين اختر تابناك آسمان امامت و ولايت مرثيه سرايي كردند.
اين مراسم سوگواری با نوحه خواني و سينه زني عاشقان ائمه عصمت و طهارت (ع) همراه بود و آیت الله کاظم صدیقی؛ امام جمعه موقت تهران در تبيين موضوع اهمیت دشمن شناسی در اسلام مطالبی را ایراد کرد.
قرائت زیارت امین الله همراه با مداحی توسط امیر عارف، قرائت دعای توسل توسط علی برادران و مداحی و عزاداری توسط آقای امیر کردی از دیگر برنامه‌های اجرایی شب شهادت امام حسن عسکری(ع) بود که با حضور عموم زائران و مجاوران در رواق امام خمینی(ره) برگزار شد.

پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود